Rok szkolny 2019/2020

Artykuły

DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

Przejdź do - DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

KTO JĘZYK POLSKI ZNA, TEN W ŻYCIU SOBIE RADĘ DA! 

21 lutego nasza szkoła  obchodziła MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO.

Klasy I A i I B  odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaworznie. Dzieci wraz z wychowawcami uczestniczyły w spotkaniu z pisarką Panią Bogumiłą Tutajewicz pod hasłem „Wróbel Alo, czajka Majka i turystyczna bajka” połączonym ze zwiedzaniem biblioteki.
Uczniowie z klas starszych wzięli udział w lekcji multimedialnej, gdzie mogli zapoznać się z „Błyskawicznymi dziejami polszczyzny” -  animowaną historią języka polskiego. Dynamiczny filmik z Wojciechem Malajkatem w roli lektora bardzo zainteresował zebranych, podobnie jak wideoblog „Instrukcja obsługi języka polskiego”, w którym uczniowie jednej ze szkół uczą innych poprzez krótkie wykłady. W klasach IV a i V a odbyły się konkursy recytatorskie. 

Czytaj więcej o: DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

ZABAWA KARNAWAŁOWA W KLASACH 4-5

Przejdź do - ZABAWA KARNAWAŁOWA W KLASACH 4-5

"KARNAWAŁ U ADASIA  I BAJECZNA ZABAWA" KL. 4A I 5A. DZIEKUJEMY GORĄCO RODZICOM I OPIEKUNOM ZA POMOC W ORGANIZACJI ORAZ OPIEKĘ !

PRZEDSTAWIENIE O BEZPIECZEŃSTWIE

Przejdź do - PRZEDSTAWIENIE O BEZPIECZEŃSTWIE

„Znam już na pamięć numery alarmowe, gdy zajdzie potrzeba – w głowie są gotowe” pod takim hasłem odbywało się w naszej szkole przedstawienie przygotowane dla uczniów klas I-III w dniu 21 lutego przez klasę 3a .

Czytaj więcej o: PRZEDSTAWIENIE O BEZPIECZEŃSTWIE

ZABAWA KARNAWAŁOWA W KLASACH I - III

Przejdź do - ZABAWA KARNAWAŁOWA  W KLASACH I - III

ŻYWA LEKCJA HISTORII

Przejdź do - ŻYWA LEKCJA HISTORII

W związku z obchodami święta Niepodległości w Polsce , również i nasza szkoła aktywnie włącza się w akcję , która ma na celu pokazać uczniom historię naszego pięknego kraju.

Czytaj więcej o: ŻYWA LEKCJA HISTORII

AKCJA - "GÓRA GROSZA"

Przejdź do - AKCJA - "GÓRA GROSZA"

Od 25 listopada 2019 do 2  stycznia 2020 roku we wszystkich szkołach całej Polski ruszyła dwudziesta jubileuszowa edycja akcji Góra Grosza. Nasze Szkoła jak co roku włączyła się w zbiórkę monet groszowych     i innych. Akcja ta ma swój wymiar społeczny, przyczynia się do poprawy losu dzieci, które wychowują się poza własnymi rodzinami.

 

Czytaj więcej o: AKCJA - "GÓRA GROSZA"

Szkolny Konkurs Recytatorski

Przejdź do - Szkolny Konkurs Recytatorski

We wtorek odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Poezja jest jak obraz”. 

 

Czytaj więcej o: Szkolny Konkurs Recytatorski

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Przejdź do - DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 30 stycznia klasy 1a i 1b pod opieką wychowawczyń przygotowały wspaniałą imprezę z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez inscenizację, wiersze, piosenki oraz wspólną zabawę mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE

Przejdź do - PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE

Piękny okres kolędowania uczniowie i nauczyciele zakończyli wystawieniem Jasełek w Domu Pomocy Społecznej (31.01.2020 r.) oraz w parafii p/w św. Karola Boromeusza (Jaworzno- Stara Huta 02.02.2020 r.). Za występ grupa otrzymała podziękowania w postaci gromkich braw . Było miło i nastrojowo mimo, że jedną nogą wchodzimy w okres zwykły i niezwykły. Zwykły w roku liturgicznym – niezwykły, bo okres beztroskich zabaw karnawałowych.

Do zobaczenia za rok!
Grupa Jasełkowa z reżyserem.

Warsztaty edukacyjne pt. „Polska Moja Ojczyzna”

Przejdź do - Warsztaty edukacyjne pt. „Polska Moja Ojczyzna”

7 lutego, w Naszej Szkole odbyły się warsztaty edukacyjne dla uczniów pt. „Polska Moja Ojczyzna”, organizowane przez Agencję Szkolno- Przedszkolną „LUPUS”. Celem przewodnim spotkania było przybliżenie i wyjaśnienie uczniom słowa „patriotyzm” oraz uświadomienie, że są częścią wspólnoty zwanej Ojczyzną. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach, rozwiązując zagadki o tematyce patriotycznej. Uczniowie zdobyli wiele informacji na temat kraju, w którym mieszkają. Na zakończenie warsztatów każdy z uczestników miał możliwość pozowania do pamiątkowego zdjęcia.

Czytaj więcej o: Warsztaty edukacyjne pt. „Polska Moja Ojczyzna”

Lekcja w kinie

Przejdź do - Lekcja w kinie

Tajemnice planu filmowego odkryli uczniowie klas Ia, IIa, IIb i IIIa biorąc udział w multimedialnej lekcji w kinie  "Kamera! Akcja!", prowadzonej przez aktora z Centrum Edukacji Filmowej. Po lekcji dzieci obejrzały film pt. „Paddington 2” . Główny bohater filmu, miś, miał wobec ludzi jedynie dobre intencje i nauczył nas, że człowiek, który jest dobry dla innych zawsze da sobie radę i „wyjdzie” z każdej opresji.

NAGRODA W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM

Przejdź do - NAGRODA W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM

31 stycznia 2020 roku  Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna w siedzibie OKMJ Archetti przeprowadziła przesłuchania uczestników do "II Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek dla Solistów". Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży, a głównymi celami, które mu przyświecają, są kultywowanie świątecznych tradycji oraz rozwijanie muzycznych talentów. Młodzi soliści   rywalizowali ze sobą w czterech grupach wiekowych: przedszkolaków (dzieci 5 i 6-letnie), uczniów klas I-III szkół podstawowych, uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich. Uczestnicy  mieli za zadanie zaprezentować dwa utwory muzyczne. Pierwszym z nich była przypisana do konkretnej kategorii wiekowej kolęda, natomiast drugim  kolęda, pastorałka lub świąteczna piosenka w języku polskim. 

Czytaj więcej o: NAGRODA W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM

WYCIECZKA KLASY 3A DO KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI W JAWORZNIE

Przejdź do - WYCIECZKA KLASY 3A DO KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI W JAWORZNIE

W środę , 8 stycznia klasa IIIa odwiedziła Komendę Miejską Policji w Jaworznie.

Czytaj więcej o: WYCIECZKA KLASY 3A DO KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI W JAWORZNIE

Wigilia klasowa w 3a

Przejdź do - Wigilia klasowa w 3a

18 grudnia odbyła się w klasie 3a wigilia  z udziałem rodziców i Pani Dyrektor. Uczniowie zaprezentowali piękne wiersze i klędy związane ze świętami Bożego Narodzenia, dziewczęta wykonały taniec „Śnieżynki”. Następnie były życzenia, łamanie się opłatkiem, wręczanie prezentów i wspólny wigilijny poczęstunek.

Czytaj więcej o: Wigilia klasowa w 3a

Wigilie klasowe

Przejdź do - Wigilie klasowe

Tradycją w naszej szkole są Wigilie klasowe organizowane przez uczniów,rodziców i wychowawców danej klasy. Tego dnia wszyscy akcentują zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie spotykają się w swoich klasach wspólnie łamiąc się opłatkiem i składając życzenia, kolędując oraz spożywając różne potrawy. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje w społeczności szkolnej.

JASEŁKA 2019

Przejdź do - JASEŁKA 2019

Święta tuż, tuż… Z tej okazji 19 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 4 wystawiono Jasełka. Grupa pasterzy (w rolach pasterzy uczniowie z klasy 5 i uczennica z klasy 3) obudzona przez anioła ( w roli aniołów uczennice z klasy 3 i nauczyciel języka angielskiego) zdąża do Betlejem. Przeszkadzają im w tym diabły:  Lucyfer, Mefisto, Boruta i Liziołek (w roli diabłów uczennice klasy 5 i nauczyciel religii). Kto zwycięży? 

Czytaj więcej o: JASEŁKA 2019

WYCIECZKA DO FABRYKI ELFÓW

Przejdź do - WYCIECZKA DO FABRYKI ELFÓW

W piątek 20 grudnia uczniowie klas I- III naszej szkoły odwiedzili Wielką Fabrykę Elfów w Katowicach. Była to wspaniała zabawa w świątecznym klimacie! . Elfy, na specjalne życzenie Świętego Mikołaja oprowadzały gości po zakamarkach jego Wielkiej Fabryki. Dzieci wzięły udział w świątecznych przygotowaniach, ale również pomogły Elfom stworzyć Eliksir Świętego Mikołaja.

Czytaj więcej o: WYCIECZKA DO FABRYKI ELFÓW

GÓRA GROSZA

Mikołajki szkolne

Przejdź do - Mikołajki szkolne

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony biegali po korytarzach uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.  Jaka była radość, gdy zawitał do klas św. Mikołaj. Dzieci witały go z ogromnym entuzjazmem. Serdecznie dziękujemy Świętemu Mikołajowi za odwiedziny i obdarowanie prezentami uczniów naszej szkoły.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Przejdź do - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Również uczniowie naszej szkoły pamiętają o tym dniu. Klasa 3a, jak co roku przynosiła do szkoły swoje ulubione misie, wykonywała ciekawe prace plastyczne i piekła ciasteczka w kształcie misia.

Mikołajki w klasie 5a

Przejdź do - Mikołajki w klasie 5a

Uczniowie klasy 5a w tym roku MIKOŁAJKI spędzili integrując się w gronie klasowym pod opieką Pani Małgorzaty Kosińskiej-Szafran oraz wychowawcy. Gra w KRĘGLĘ okazała się być strzałem w przysłowiową dziesiątkę! Wspaniała zabawa oraz nieco ruchu były doskonałym początkiem sezonu świętowania. Wyśmienita gra, przyjazna atmosfera i kilkoro dobrych kolegów wystarczyło aby świetnie się bawić! 

DZIĘKUJEMY naszym Mikołajom- RODZICOM :)

 

Mikołajki w klasie 3a

Przejdź do - Mikołajki w klasie 3a

Klasa 3a postanowiła uczcić święto mikołajkowe podczas wspólnej zabawy na kręgielni w jaworznickiej Galenie. Było dużo śmiechu, zabawy i rywalizacji. 

Wizyta górnika w naszej szkole

Przejdź do - Wizyta górnika w naszej szkole

Dnia 3 grudnia do naszej szkoły zawitał szczególny gość - górnik. Uczniowie klas 1-3 spotkali się z prawdziwym górnikiem. Dowiedzieli się między innymi: gdzie powstała pierwsza kopalnia, jakie są kolory piór w czako oraz kto jest patronem wszystkich górników. Uczniowie pytali gościa o warunki codziennej pracy na dole pod ziemią. W tym szczególnym dniu życzymy wszystkim górnikom dużo zdrowia.

HEPPENNING

Przejdź do - HEPPENNING

Gdy kultura daje nura... 

27 listopada 2019 roku w SP4 odbył się happennig na temat kultury osobistej. Do wiadomości uczniów została przedstawiona ogólna definicja kultury osobistej, takie ABC Dobrych Manier. Na przykład: normy regulujące sposoby witania się zasady dobierania stroju do okazji, przydatne słowa, oddawanie szacunku osobie starszej, kultura bycia.  Heppenning został umieszczony w realiach codziennego życia, miał charakter spontaniczny, uczestniczyła w nim publiczność, a więc uczniowie z różnych klas.

Czytaj więcej o: HEPPENNING

TEATR RUCHU

Przejdź do - TEATR RUCHU

2 grudnia  w naszej szkole odbyły się warsztaty „TEATR RUCHU”. Pani Anna ze „Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum” podczas zajęć pokazała kilka ćwiczeń teatralnych. Uczniowie eksperymentowali z gestem, szukali różnych sposobów wyrażenia uczuć poprzez ruch oraz doświadczenie. Tym samym poznali czym jest komunikat pozawerbalny.

ANDRZEJKI

Przejdź do - ANDRZEJKI

W naszej szkole z okazji Andrzejek odbyły się imprezy. Klasy 4a i 5a pod opieką wychowawców i pomocy rodziców bawiły się wspólnie w godzinach popołudniowych.
Natomiast klasy I -  III miały wspaniały bal z zabawami, konkursami i innymi atrakcjami w godzinach dopołudniowych.

Czytaj więcej o: ANDRZEJKI

Klasa Ia na VI Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej "Barka"

Przejdź do - Klasa Ia na VI Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej "Barka"

"Jest taka historia, że przechodzą ciary..." tymi słowami zaczyna się piosenka, która zdobyła dziś wyróżnienie na VI Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej "Barka", który odbył się w Domu Kultury w Szczakowej. Na scenie zaprezentowało się 13 profesjonalnych zespołów muzycznych. Poziom był bardzo wysoki. Uczniowie z klasy 1a wykonali piosenkę Arki Noego „Nie Cykali Się". Zespół przygotowała pani pedagog Katarzyna Warzecha oraz wychowawca klasy Katarzyna Wójcik

Apel z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

Przejdź do - Apel z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, nasza szkoła świętowała razem z UNICEF. 20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka.

Czytaj więcej o: Apel z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Przejdź do - DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Z okazji Światowego Dnia Życzliwości, który obchodzony jest 21 listopada, jako święto pozytywnych emocji, dobrych uczynków w naszej szkole odbyło się wiele ciekawych wydarzeń. 

Czytaj więcej o: DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Warsztaty profilaktyczne: "Zły dotyk"

Przejdź do - Warsztaty profilaktyczne: "Zły dotyk"

W naszej szkole dnia 12.11.2019 r. (środa) w klasach I-II gościła Pani Teresa Zawodnik z Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Jaworznie. Podczas warsztatów "Zły dotyk" dzieci uczyły się jak odróżnić "dobry dotyk" od "złego dotyku", jak uczyć się odmawiać, jak reagować i co robić gdy obca osoba nas zaczepia. Uczniowie poznali 3 ważne zasady w relacji z obcymy: 1. Mówię NIE, 2. Odchodzę lub uciekam, 3. Informuje o wszystkim rodziców. To ważne zasady... I ważne jest by o nich pamiętać!

Czytaj więcej o: Warsztaty profilaktyczne: "Zły dotyk"

Apel z okazji Dnia 11 listopada

Przejdź do - Apel z okazji Dnia 11 listopada

Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Uwolnienie kraju z jarzma zaborców nastąpiło po 123 latach trwania zniewolenia. Coroczne obchody Święta Niepodległości odbywają się 11 listopada – ten dzień został wyznaczony jako data umowna odzyskania niepodległości. W naszej szkole z tej okazji 8 listopada odbył się uroczysty apel . 

Czytaj więcej o: Apel z okazji Dnia 11 listopada

LEKCJE MUZEALNE

Przejdź do - LEKCJE MUZEALNE

W minionym tygodniu klasa 1a, 1b, 2a, 2b, 3a wybrały się do muzeum miasta Jaworzna na lekcje „Jaworzno którego nie znasz”.

Czytaj więcej o: LEKCJE MUZEALNE

NOC ZABAW Z KLASĄ 2A

Przejdź do - NOC ZABAW Z KLASĄ 2A

8 listopada 2019r. klasa 2a spędziła noc w szkole .

Czytaj więcej o: NOC ZABAW Z KLASĄ 2A

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Przejdź do - DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada po raz trzeci obchodzono w klasie 3a Światowy Dzień Postaci z Bajek i Baśni.

Czytaj więcej o: DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

KLASY II NA WARSZTATACH LALKARSKICH

Przejdź do - KLASY II NA WARSZTATACH LALKARSKICH

WARSZTATY LALKARSKIE „Zrób sobie lalkę – warsztaty teatralno-lalkowe”. 

Dnia 4 listopada uczniowie klas drugich postanowili zmienić nieco dziedzinę i postawili na kulturę. Uczniowie wyjechali na warsztaty teatralno - lalkarskie do Śląskiego TeatruLalki i Aktora ATENEUM do Katowic.

Czytaj więcej o: KLASY II NA WARSZTATACH LALKARSKICH

LOTERIA PATRIOTYCZNA W PROGACH BIBLIOTEKI

Przejdź do - LOTERIA PATRIOTYCZNA W PROGACH BIBLIOTEKI

Zbliża  się Święto Niepodległości -  11 Listopada.
Biblioteka Szkolna zorganizowała Loterię. Na wydarzenie to zostały zaproszone wszystkie klasy. Każdy uczeń odpowiadał na pytanie dostosowane do jego etapu edukacyjnego.

Czytaj więcej o: LOTERIA PATRIOTYCZNA W PROGACH BIBLIOTEKI

Klasa 2a na warsztatach ekologicznych

Przejdź do - Klasa 2a na warsztatach ekologicznych

28 października 2019 r. uczniowie klasy 2a odwiedzili nowoczesne Ujęcie wody SUW Piaskownia w Jaworznie.

Czytaj więcej o: Klasa 2a na warsztatach ekologicznych

Pamiętamy o tych, którzy odeszli.....

Przejdź do - Pamiętamy o tych, którzy odeszli.....

1 listopada, dzień niezwykle refleksyjny. Pamiętamy o tych, którzy odeszli na zawsze....... To właśnie wtedy rodziny spotykają się na cmentarzach i zapalają znicze na grobach swoich najbliższych.
Nasi uczniowie, również uczcili ten szczególny dzień.

Czytaj więcej o: Pamiętamy o tych, którzy odeszli.....

"ŚWIĘTO DYNI"

Przejdź do - "ŚWIĘTO DYNI"

Dynia to bardzo zdrowe warzywo. Wyrasta w wielu odmianach – jej owoce są bardzo zróżnicowane pod względem rozmiarów – od drobnych kilkusetgramowych do gigantów kilkusetkilogramowych.

Czytaj więcej o: "ŚWIĘTO DYNI"

Z wizytą w teatrze

Przejdź do - Z wizytą w teatrze

Nasi uczniowie byli na przedstawieniu w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora Ateneum.

 

Czytaj więcej o: Z wizytą w teatrze

ŻYWA LEKCJA MUZYKI

Przejdź do - ŻYWA LEKCJA MUZYKI

Czwartkowa lekcja muzyki odbyła się pod hasłem: „Melodie z filmów i bajek". Muzycy z Filharmonii Śląskiej przedstawili nam fragmenty muzyczne, które znamy z filmów dla dorosłych i dla dzieci. Panowie z "Trio stroikowe" przypomnieli nam o budowie orkiestry oraz właściwym zachowaniu w filharmonii. Były też konkursowe zagadki muzyczne . Muzycy zaprezentowali budowę instrumentów dętych drewnianych na których grali: obój, klarnet i fagot.

Wizyta w Jednostce Wojskowej w Bytomiu

Przejdź do - Wizyta w Jednostce Wojskowej w Bytomiu

8 października 2019r. w piękny, słoneczny dzień uczniowie klas drugich mieli okazję zobaczyć sprzęt jakim dysponuje 34. Śląski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej w Bytomiu w ramach Dni Otwartych Koszar.

Czytaj więcej o: Wizyta w Jednostce Wojskowej w Bytomiu

RAJD PAPIESKI

Przejdź do - RAJD PAPIESKI

Uczniowie klas III a, Va wraz z rodzicami ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaworznie pod opieką p. Izabeli Dzierwy, Agnieszki Sapety oraz Natalii Odrzywołek w sobotę 19 października 2019 roku wzięli udział w XIV już Rajdzie Papieskim,

Czytaj więcej o: RAJD PAPIESKI

WSPOMNIENIE JANA PAWŁA II

Przejdź do - WSPOMNIENIE JANA PAWŁA II

W dniu 23 października odbył sie w naszej szkole uroczysty apel upamiętniający Papieża Polaka - Jana Pawła II.

Czytaj więcej o: WSPOMNIENIE JANA PAWŁA II

KLASA 1 A W LECZNICY WETERYNARYJNEJ

Przejdź do - KLASA 1 A W LECZNICY WETERYNARYJNEJ

Uczniowie klasy 1a wybrały się na wizytę do lecznicy weterynaryjnej. Temat opieki nad zwierzętami domowymi jest bardzo emocjonalny i interesujący. Pan doktor opowiedział dzieciom o zawodzie weterynarza oraz wyjaśnił jak należy odpowiednio dbać o swojego pupila. Na pewno była to bardzo cenna lekcja.

Rewia na lodzie - „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza"

Przejdź do -  Rewia na lodzie - „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza"

W piątek 25 października klasa 1a i 3a, uczestniczyła w niezwykłym widowisku - Magic Story On Ice „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza". Rewia na lodzie zrobiła ogromne wrażenie na wszystkich przybyłych gościach. Cudowne efekty świetlne, dźwiękowe, 40- osobowy zespół zawodowych łyżwiarzy, cyrkowców oraz aktorów dał niezapomniany popis, który długo zostanie w naszej pamięci.

Program profilaktyczny "WF na 100%"

Przejdź do - Program profilaktyczny "WF na 100%"

Program profilaktyczny "WF na 100%" doczekał się już siodmej edycji!

Czytaj więcej o: Program profilaktyczny "WF na 100%"

Klasa 3 a na warsztatach w Bibliotece Miejskiej

Przejdź do - Klasa 3 a na warsztatach w Bibliotece Miejskiej

24 października klasa 3a udała się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej na lekcje z lekturą Szewczyk Dratewka. 

Czytaj więcej o: Klasa 3 a na warsztatach w Bibliotece Miejskiej

PASOWANIE KLAS I

Przejdź do - PASOWANIE KLAS I

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 4 są już pełnoprawnymi uczniami. 14 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.

Czytaj więcej o: PASOWANIE KLAS I

Warsztaty w ramach Akcji: "POLA NADZIEI".

Przejdź do - Warsztaty w ramach Akcji: "POLA NADZIEI".

16 Października 2019 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach Akcji "POLA NADZIEI".

Czytaj więcej o: Warsztaty w ramach Akcji: "POLA NADZIEI".

Akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej

Przejdź do - Akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej

W piątek 11 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie wszystkich klas brali udział w występach.
Były piosenki, gra na instrumentach smyczkowych, taniec nowoczesny i tradycyjny, wiele  życzeń i wierszy.
Cała uroczystość przebiegała w bardzo miłej atmosferze i z pewnością zarówno nauczyciele, jak i uczniowie będą mile wspominali ten dzień.

 

KLASA 3A NA WARSZTATACH W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

Przejdź do - KLASA 3A NA WARSZTATACH W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

W dniu 2 października klasa 3a udała się na zajęcia  warsztatowe związane z lekturą szkolną: " Dzieci z  Bullerbyn" do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie.
Warsztaty nie tylko pozwoliły utrwalić informacje związane z książką,  uczniowie również świetnie bawili się podczas zabaw zorganizowanych przez panią prowadzącą zajęcia.

„Wesoła przerwa w 4-ce”

Przejdź do - „Wesoła przerwa w 4-ce”

Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele!

Z przyjemnością informuję, że od października roku szkolnego 2019/2020 w naszej szkole rozpocznie się realizacja innowacji pedagogicznej „Wesoła przerwa w 4-ce”. Autorką tej innowacji jest pedagog szkolny mgr Katarzyna Warzecha.

Czytaj więcej o: „Wesoła przerwa w 4-ce”

KLASA 3A NA WYCIECZCE W PIEKARNI

Przejdź do - KLASA 3A NA WYCIECZCE W PIEKARNI

W czwartek 26 września uczniowie klasy 3 „a” gościli w jaworznickiej piekarni „Bigaj”. 

Czytaj więcej o: KLASA 3A NA WYCIECZCE W PIEKARNI

OGNISKO RODZINNE W SP4

Przejdź do - OGNISKO RODZINNE W SP4

Właściwie zagospodarowany czas wolny to ruch na świeżym powietrzu, zabawa z rówieśnikami i rodzicami, radość i zdrowie. 

Czytaj więcej o: OGNISKO RODZINNE W SP4

Pogadanka nt. bezpieczeństwa

Przejdź do - Pogadanka nt. bezpieczeństwa

17.09.2019r. zaproszeni zostali do naszej szkoły Policjanci z KMP w Jaworznie.

 

Czytaj więcej o: Pogadanka nt. bezpieczeństwa

DZIEŃ KROPKI

Przejdź do - DZIEŃ KROPKI

Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. 

Czytaj więcej o: DZIEŃ KROPKI

Rozpoczęcie roku szkolnego

Przejdź do - Rozpoczęcie roku szkolnego

Nowy rok szkolny rozpoczął się  dnia 2 września.

 

Czytaj więcej o: Rozpoczęcie roku szkolnego