PLAKATY Z OKAZJI DNIA ZIEMI W WYKONANIU KLAS IV-VI

Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzono w 1970 roku w San Francisco. Miało to być święto życia i piękna ziemi połączone z propagowaniem ekologicznego trybu życia oraz zwracające uwagę na ekologiczne problemy Ziemi. Rok później ONZproklamowało utworzenie Światowego Dnia Ziemi. Szacuje się, że obecnie w obchodach Dnia Ziemi bierze udział ok. 200 mln osób z ponad 140 krajów.
A jak uczniowie my możemy przyłączyć się do obchodów tego święta? Możemy posprzątać swój pokój albowybrać się z przyjaciółmi do parku i wyzbierać leżące tam śmieci .....albo,wykonać tak jak uczniowie klas 4-6 plakaty promujące czyste środowisko bez śmieci, albo przestrzegające i pokazujące skutki globalnego ocieplenia i globalnego zanieczyszczenia środowiska.