MATEMATYCZNY DZIEŃ KROPKI

15 września uczniom mającym lekcje w sali nr 4 towarzyszył motyw kropki. Międzynarodowy Dzień Kropki został ustanowiony 15 lat temu. Jego przesłaniem jest, że każdy z nas, bez względu na wiek, ma jakiś talent. Ten dzień ma zachęcić do jego odkrywania oraz dodać odwagi, by pokazywać go światu.
Klasy czwarte poznały Square it! czyli układały kwadraty stawiając punkty w kropkowanym polu. Grę można znaleźć pod linkiem:
Tak ich wciągnęło, że pracowali z nią również na przerwie. Klasy piąte i szósta b wyczarowały odpowiednio żaglówkę i obiekt latający łącząc odcinkami na kropkowanej planszy wskazane punkty.
Dodatkowo uczniowie klasy 4a w tym dniu byli cali w kolorowych kropkach. Dlatego i na gdd kodowali z kropkami.