Projekt - „Ogarnij Hejt”

„Ogarnij Hejt” to projekt Fundacji Instytutu Lema, który skupia się na działaniach dotyczących cyberprzemocy. Przedsięwzięcie polega na prowadzeniu zajęć edukacyjnych i warsztatów dla uczniów klas 7 i 8. Dla naszych uczniów warsztaty te odbyły się 15.11.2023 r., a ich celem było zwrócenie uwagi na przeciwdziałanie cyberprzemocy, rozwiązywanie problemów z nią związanych oraz edukacja, jak można sobie z tymi problemami radzić. W ramach projektu powstała także strona internetowa maszmocnahejt.uniqa.pl, która jest bazą wiedzy w zakresie edukacji dotyczącej cyberprzemocy. Warto zwrócić uwagę na to, że podczas warsztatów, młodzi ludzie często mówili, że hejt w Internecie jest dla nich większym problemem niż hejt na żywo, co wskazuje na potrzebę bardziej kompleksowego podejścia do problemu cyberprzemocy. Istotne jest, aby młodzi ludzie byli świadomi, że istnieją organizacje i instytucje, które zajmują się tym problemem oraz czuli się zrozumiani i wspierani przez dorosłych, którzy powinni pomagać w radzeniu sobie z trudnościami. (K. Warzecha)