EuroWeek 2023

W dniach od 30 listopada do 4 grudnia br. uczniowie klasy VIIa   pod opieką pani  Marioli Wilkosz-Owczarek,  pani Marii Piętak i pana Marka  Wilczyńskiego wybrali  się do Stronia Śląskiego ,  by spędzić tam niezwykłe chwile w fantastycznym towarzystwie.

W pierwszym dniu klasa VIIa  uczestniczyła w spotkaniu mikołajkowym zorganizowanym w kopalni złota. Po kilkugodzinnym pobycie w Złotym Stoku wszyscy udali się do Ośrodka Wypoczynkowego „Górski Poranek” i tam pozostali, by uczestniczyć w zajęciach szkoleniowych. Uczniowie wzięli udział w projekcie pod nazwą „EuroWeek” – obozie edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie dzisiejszej Europy.

Oprócz prezentacji prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy z całego świata, uczestnicy zgrupowania mieli  okazję  sprawdzić siebie i swoje możliwości podczas zajęć integracyjnych. Dzięki dyskusjom, pokazom oraz wspólnej zabawie, na przykład podczas gier i zabaw edukacyjnych czy dyskotek organizowanych przez wolontariuszy,  mogli lepiej poznać naszych zagranicznych gości, kraje, z których pochodzą oraz ich kulturę. Doskonałą okazją do szlifowania  zdolności językowych były również warsztaty dotyczące pracy w grupach oraz autoprezentacje.   Dzięki tym wszystkim zajęciom młodzież  spędziła 5 dni w niesamowitej atmosferze, gdzie nie było czasu na nudę. Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń.

Był to zupełnie nowy sposób rozwoju  umiejętności językowych i społecznych. To nadzwyczajne doświadczenie pozostanie na długo w naszej pamięci.

Maria Piętak