Wizyta w Egzotarium w Sosnowcu

Za naszymi młodszymi kolegami i koleżankami ze szkoły z klas 3 i my postanowiliśmy w ramach Mikołaja (za prezent dziękujemy rodzicom) odwiedzić Egzotarium w Sosnowcu. W nowym Egzotarium zwiedzanie rozpoczyna się na poziomie -1, gdzie znajdują się akwaria i terraria. Na parterze powstała palmiarnia ze strefami: klimatu śródziemnomorskiego, pustynną i tropikalną, która nie jest, jak wcześniej, tylko ogrodem botanicznym – sprowadzono tam wiele zwierząt, wśród nich papugi, tukany, żółwie i legwany. Stamtąd rampa kieruje na piętro, gdzie znajdują się sale lekcyjne, przestrzeń wystawiennicza, minikino dla dzieci i kawiarnia. Teren wokół Centrum Edukacji Ekologicznej zaprojektowano jako łączące się strefy: wejściową, edukacyjno-wypoczynkową, strefę z wolierami oraz parkami. Naprawdę warto pojechać i zobaczyć! (K. Warzecha, K. Halemba)