LEKCJA W KINIE- KLASA7A

Uczniowie klasy 7a pod opieką Pani Marii Piętak i Katarzyny Gacy uczestniczyli w Lekcji w Kinie pod tytułem „Czy social media mogą być toksyczne?”
W pierwszej części zawodowy aktor poprowadził multimedialną prezentację, omawiającą w sposób wieloaspektowy tematykę związaną z zagadnieniami cyberbezpieczeństwa oraz toksyczności mediów społecznościowych.
Jak pomóc dziecku, które stało się ofiarą hejtu? Jak wytłumaczyć dzieciom, że słowa ranią i mogą mieć straszne w skutkach konsekwencje? Jak ustrzec dzieci przed ułudą wirtualnego świata? Podczas lekcji wskazano, jak się zachować w konkretnych sytuacjach, jak uniknąć złych zachowań i pozostać zdrowym?
Lekcja w Kinie znakomicie wpisała się zarówno w plan pracy wychowawczej w zakresie wychowania do właściwego odbioru i wykorzystania mediów jak i profilaktyki uzależnień od mediów społecznościowych. Zaprezentowany  wykład wypełniono przykładami z tekstów kultury (film, muzyka, literatura ) i z internetu, które zostały  poparte animacjami i infografikami.

W części drugiej młodzi odbiorcy mogli obejrzeć wzruszający film o trudnej drodze młodej dziewczyny do samoakceptacji oraz odkrycia znaczenia przyjaźni, szczerości i naturalności.