Wycieczki podczas zdalnego nauczania? Z 5A, to możliwe!

Klasa 5A wraz z wychowawcą odbyła już dwie wycieczki podczas zdalnego nauczania.

Jak to możliwe? A jednak... Uczniowie sami stają się organizatorami i pilotami wycieczek. Samodzielnie tworzą prezentacje multimedialne, w których przybliżają wybrane przez siebie miasta, ich niezwykłe zabytki, przyrodę, historię, ciekawostki.
Celem jest poznanie pięknych zakątków naszego kraju, a przy okazji wszyscy świetnie się bawimy i lepiej poznajemy.

Organizatorem pierwszej wycieczki był Beniamin, który zabrał klasę 5A oraz wychowawcę do Zamościa, miasta założonego przez Jana Zamoyskiego 10 kwietnia 1580 roku. Miasto zostało zaprojektowane według planu nawiązującego do ludzkiego ciała. Głową został Pałac Zamoyskich, sercem- rynek miejski, a rękoma i nogami zostały bastiony, które stanowiły obronne elementy murów miejskich. Dzieci zobaczyły piękne zabytki Zamościa, ale również niezwykłe ZOO, w którym zamieszkuje 312 gatunków zwierząt. M.in. pandy, lamy, tygrysy, lemury. Warto wspomnieć, że Stare Miasto w Zamościu otrzymało tytuł jednego z 7 Cudów Polski, a dużo wcześniej zostało wpisane na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Była to bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka. Jednak czekała nas jeszcze jedna niespodzianka. W nagrodę klasa 5A drugi dzień spędziła w Energylandii. Były atrakcje wodne, coś dla fanów motoryzacji, wielbilicieli muzycznych doznań, pokazy kaskaderkie i wiele inncyh.

 

Na kolejną wycieczkę dwudniową zabrała nas Agatka, a punktem docelowym był Ustroń, któremu 28 grudnia 1956 roku przyznano prawa miejskie, a w roku 1967 miasto otrzymało status uzdrowiska. Miłośnicy górskich wycieczek nie będą nudzić się w Ustroniu. Do wyboru mają wiele malowniczych szlaków, m.in. na Równicę, Czantorię Wielką lub Małą, czy też Orłową. Drugi dzień młodzi podróżnicy spędzili w Leśnym Parku Niespodzianek, gdzie zamieszkują sowy, ptaki drapieżne oraz ssaki. Było wiele ciekawych informacji na temat zwierząt, np. pustułka-
to najmniejszy żyjący w Polsce ptak drapieżny, a jenot pochodzi z Azji wschodniej.

Podczas wycieczek pamiętamy o odpowiednim zachowaniu i bezpieczeństwie. Dlatego wychowawca, pani Magdalena Grzegorczyk, na początku przypomina o zasadach bezpieczeństwa podczas wspólnych wypraw, nawet tych on-line.

Przed nami kolejna wycieczka, której organizatorką będzie Alicja. Gdzie nas zabierze? Tego jeszcze nie wiemy. Może do Krainy Czarów...

Opowiemy niebawem.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie