Rok szkolny 2021/2022

Artykuły

Wyniki konkursu "Let`s sing"

 W dniu 18 maja 20022 odbyły się obrady Jury I Miejskiego Konkursu Piosenki w Języku Angielskim „Let’s sing” dla klas I-III szkół podstawowych, organizowanym przez naszą szkołę.
Patronat honorowy nad wydarzeniem pełnił
Prezydent Miasta Jaworzna. Współorganizator konkursu Angielski dla dzieci i młodzieży metodą Helen Doron w Jaworznie. Patron medialnym Pearson Polska.
Po burzliwych obradach Jury w składzie:
• Mgr Ewa Gajda – Migacz – nauczycielka muzyki
• Mgr Irena Fechner – nauczycielka języka angielskiego
• Mgr Agnieszka Bachtenko – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego, biorąc pod uwagę: dobór repertuaru do wieku dziecka, ciekawą interpretację, poprawność językową oraz ogólny wyraz estetyczno-artystyczny przyznało następujące nagrody:
2 miejsce Zuzanna Ślusarczyk SP nr 18
2 miejsce Gabriela Salamon SP nr 4
3 miejsce Magdalena Grzywa SP nr 11
3 miejsce Alicja Zbytniewska SP 4
Wyróżnienie Zuzanna Jędrzejek SP nr 13
Wyróżnienie Wiktoria Kręcisz Szkoła Podstawowa nr 13 w Jaworznie
Nagroda specjalna za interpretację oraz teledysk otrzymuje tercet z Szkoła Podstawowa nr 8 im. Janusza Korczaka Antonina Guryniuk, Lilla Kowalska, Nadia Siewniak.
Bardzo dziękujemy również nauczycielom, którzy przygotowali uczennice do występów.
ZAPRASZAMY ZA ROK 

Dzień Rodziny

Przejdź do - Dzień Rodziny

DZIEŃ RODZINY Nie wszystkie zdolności można ujawnić w szkole na tradycyjnych lekcjach, dlatego w dniu 8 czerwca odbyła się uroczystość z okazji Święta Rodziny "SP4 Talent Show". To ważne wydarzenie zostało uczczone Pokazem Talentów. Na imprezę zostali zaproszeni rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz Zespół Śpiewaczy Dobrzanki, z którym to zespołem, wspólnie odspiewalismy "Sto lat" składając rodzicom życzenia. Uczniowie poszczególnych klas pod kierunkiem wychowawców przygotowali występy, podczas których zaprezentowali swoje talenty. Widzowie oglądali prezentacje wszelkich form wyrazu artystycznego – od piosenki, wierszy, gry na instrumentach, poprzez taniec, gimnastyke, kostkę Rubika aż po dorobek sportowy, w tym sztuki wali i samoobrony. Przy wejściu swoje prace plastyczne i ceramiczne prezentowali uzdolnieni uczniowie. A hol szkoły udekorowany został portretami mamy i taty. Publiczność gromkimi oklaskami nagradzała wszystkich artystów. Na Rodziców czekała też kawiarenka z przepysznymi słodkościami i aromatyczną kawą, a na dzieciaki Loteria Fantowa.

Młodym Talentom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w realizacji swoich pasji i zainteresowań, a Rodzicom dziękujemy, za tak utalentowanych artystów.

Turniej Szachowy

Przejdź do - Turniej Szachowy

20 maja w Szkole Podstawowej nr 9 w Jaworznie odbył się Międzyszkolny Turniej Szachowy Jaworznickich Szkół Podstawowych z okazji 140 - lecia Szkoły Podstawowej nr 9 im. Henryka Sienkiewicza. Turniej objęty został honorowym patronatem przez Kuratorium Oświaty w Katowicach - Delegatura w Sosnowcu, Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta. W rywalizacji wzięło udział sześć szkół podstawowych, łącznie 35 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Kopeć z kl. 5a, Ksawery Herman z kl. 5a, Wiktoria Nycz z kl. 4b i Mateusz Zastrzeżyński z kl. 4b. Miło nam poinformować, że Wiktoria Nycz zajęła I miejsce w kategorii dziewcząt. Wszystkim uczniom Gratulujemy!

Wycieczka do Funzeum

Przejdź do - Wycieczka do Funzeum

9 czerwca 2022r. klasy 4b, 5a i 6a odwiedziły Funzeum czyli Muzeum Światła i Koloru. To nowa, wspaniała i unikatowa atrakcja w Gliwicach. Powstała w 2022 roku, w kompleksie handlowo-rozrywkowym Europa Centralna. Nowoczesne muzeum, jak i świetny, rodzinny park rozrywki, w którym można bawić się do woli, w otoczeniu mnóstwa kolorów i pięknych, zaskakujących aranżacji, a zarazem super plac zabaw dla dzieci. Wśród dostępnych scenerii znajdował się m.in.: fluorescencyjny las, pokój nieskończoności, kryształowa komnata czy sala księżycowa wraz z innymi planetami. Jednym z zaskakujących udostępnionych w obiekcie elementów jest największe w Polsce pianino podłogowe, mierzące prawie 12 metrów długości. Innym „nietypowym eksponatem”, dostępnym w przestrzeni Funzeum, było interaktywne akwarium, w którym zwiedzający mógł ożywić pokolorowaną przez siebie rybę.

To była wspaniała wycieczka…pełna uśmiechu, radości, zabawy oraz doznań świetlno - barwnych. Polecamy każdemu, kto nie był.

Warsztaty profilaktyczne

Przejdź do - Warsztaty profilaktyczne

Największy wpływ na zdrowie człowieka, jego prawidłowy rozwój - ma styl życia, na który składają się nie tylko aktywność fizyczna, sen, poziom stresu, lecz również sposób odżywiania. I to na temat "Prawidłowych nawyków żywieniowych", mówiła i przypominała nam Pani Kinga Cygan z firmy Naturhouse, podczas warsztatów profilaktycznych związanych z nadwagą i otyłością, poprowadzonych w naszej szkole dla uczniów klas I-VII. Najważniejsze pytanie brzmi - co wybieramy?: czy JEMY BY ŻYĆ ...? Czy ŻYJEMY BY JEŚĆ? 

Wizyta w Funzeum

Przejdź do - Wizyta w Funzeum

8 kwietnia 2022 r.klasy 2a i 2b odwiedziły Funzeum czyli Muzeum Światła i Koloru. Nowoczesne muzeum, jak i świetny, rodzinny park rozrywki, w którym można bawić się do woli, w otoczeniu mnóstwa kolorów i pięknych, zaskakujących aranżacji, a zarazem super plac zabaw dla dzieci. Spędziliśmy czas w miłej, kolorowej i pełnej radości atmosferze.

Dotknąć słowa

Przejdź do - Dotknąć słowa

"Dotknąć słowa, pokazać myśl" - dzieci z klasy 3a miały okazję poznać podstawy zapisywania słów alfabetem Braille`a. Poznały zasady zapisywania liter  i znaków na sześciopunkcie, każdy zapisał tym sposobem swoje imię.  Mogły też zobaczyć oraz "przeczytać" fragment tekstu z książek  pisanych alfabetem dla niewidomych. To była bardzo ciekawa lekcja. 

 

Czytaj więcej o: Dotknąć słowa

WALENTYNKI W KLASIE 2A

Przejdź do - WALENTYNKI W  KLASIE 2A

Walentynki w klasie 2a.
Uczniowie klasy 2 a świętowali Walentynki. Wykonali serduszka z masy porcelanowej, laurki, serduszka z lizakiem w środku oraz nie zabrakło również słodkości i fotobudki.

Światowy Dzień Pizzy

Przejdź do - Światowy Dzień Pizzy

Światowy Dzień Pizzy 
Na całym świecie 9 lutego przypada Światowy Dzień Pizzy. W naszej szkole również obchodzimy to święto. Klasy 2 A i 2 B konsumowali pyszną pizzę. Wspaniały zapach można było czuć przez cały dzień trwania zajęć lekcyjnych.
Na zajęciach plastycznych uczniowie klas drugich wykonali sensoryczne pizzę.

Układ Słoneczny w wykonaniu 2a

Przejdź do - Układ Słoneczny w wykonaniu 2a

Układ Słoneczny to bardzo abstrakcyjne pojęcie dla dzieci. Aby ułatwić zrozumienie jego funkcjonowania, uczniowie klasy 2 a wykonali model układu planetarnego.

Światowy Dzień Nutelli

Przejdź do - Światowy Dzień Nutelli

Światowy Dzień Nutelli!
Od 2007 roku miłośnicy kremu Nutella jednoczą się na całym świecie, aby wspólnie obchodzić Światowy Dzień Nutelli. W tym roku klasa 2a również postanowiła świętować ten szczególny dzień

 

Klasa 2a -"Zaczarowana zagroda"

Przejdź do - Klasa 2a -"Zaczarowana zagroda"

W ramach omawiania lektury "Zaczarowana zagroda"podczas pracy grupowej uczniowie klasy 2a stworzyli makiety własnych “Zaczarowanych zagród” pełne własnoręcznie ulepionych plastelinowych pingwinków. Jako lodowy budulec posłużyły kostki cukru . Efekty prac wspaniałe. Brawo uczniowie !!!

BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE 2A

Przejdź do - BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE 2A

Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 1 lutego 2022 roku.
Na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Na sali podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.
Kolejny bal karnawałowy już za rok!

Dzień Babci i Dzień Dziadka w klasie 1a

Najserdeczniejsze i najszczersze życzenia z okazji Dnia Babci  i Dnia Dziadka złożyli swoim najbliższym uczniowie klasy 1a.

 Piosenka dla babci i dziadka w wykonaniu uczniów klasy 1a

 

Konkurs plastyczny w ramach programu "Jaworzno mówi Stop cyberprzemocy",

Przejdź do - Konkurs plastyczny w ramach programu "Jaworzno mówi Stop cyberprzemocy",
Konkurs plastyczny w ramach programu "Jaworzno mówi Stop cyberprzemocy", zainteresował również uczniów naszej szkoły. Z 3 zaproponowanych tematów prac: - "Pomaganie jest cool" - "Wolontariat moimi oczami" -"Jaworzno mówi Stop cyberprzemocy", Uczniowie klas. 1-3 i 4-7, złożyli swoje prace, które zostaną przekazane do kancelarii Urzędu Miejskiego, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 15.02.2022 r. Trzymamy kciuki za wszystkich autorów prac! (K. Warzecha)
 
 
 
 
 
 

PREZENTACJA O ADAMIE MICKIEWICZU NASZYM PATRONIE

 

PREZENTACJA - ADAM MICKIEWICZ  DO ODTWORZENIA W OFFICE 365

PREZENTACJA - ADAM MICKIEWICZ  DO ODTWORZENIA W SLIDEPLAYER

 

Kolęda - "Mizerna cicha" w wykonaniu sióstr Maciejewskich

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASACH DRUGICH

Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,
życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkichbabć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Uczniowie klas drugich dla swoich Babć i Dziadków przygotowali życzenia, wierszykioraz piosenki.


Wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta, sto lat!!!

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA:

WYSTĘP UCZNIÓW KLAS DRUGICH

 

Wigilia w klasie I a

Przejdź do - Wigilia w klasie I a
"Jest taki dzień
Bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień
W którym gasną wszelkie spory
Jest taki dzień
W którym radość wita wszystkich
Dzień, który już
Każdy z nas zna od kołyski".
Również klasa 1a spotkała się, żeby świętować ten szczególny dzień. Były kolędy, wigilijne smakołyki i serdeczne życzenia, a także podarunki.
(A.Bachtenko)
 
 

Wigilie w klasach czwartych

Przejdź do - Wigilie w klasach czwartych

Boże Narodzenie to czas magiczny, niezwykle piękny, przepełniony ciepłem rodzinnym, radością, miłością. Przy świątecznym stole zasiadamy nie tylko w gronie rodziny, ale również wśród kolegów z klasy i nauczycieli. Skladamy sobie życzenia, a zatargi i antypatie idą w niepamięć. Rodzinna atmosfera, goście, którzy nas zaszczycili swoją obecnością, zapach potraw wśród świec, dekorowanie pierników i masa słodkości - to najkrótszy opis Wigilii, którą zorganizowaliśmy w naszych klasach 4. (P. Nizyński, K. Warzecha)


Wigilie w klasach drugich

Przejdź do - Wigilie w klasach drugich

Magia Świąt i Wigilii moc…  Nasi drugoklasiści mieli możliwość zasiąść wspólnie ze swoimi  koleżankami i kolegami z klasy do wigilijnego stołu. Było tradycyjne łamanie się opłatkiem, kolędy i przepyszne wigilijne potrawy. Przy swoich stołach uczniowie gościli również naszą Panią Dyrektor, która złożyła dzieciom i ich rodzinom cudowne życzenia świąteczne- noworoczne.   

                     

Coraz bliżej święta...

Przejdź do - Coraz bliżej święta...

Uczennice klasy 2a na zajęciach rozwijających kreatywność artystyczną wykonały lampiony świąteczne.

SUKCES

Hanna Stępniewska uczennica klasy 2 a zajęła III miejsce w XIX DIECEZJALNYM FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK ZŁOTA KANTYCZKA 2022 w MDK Jaworzno.

Wielkie gratulacje!!!

Wycieczka klas drugich do Kopalni Srebra

Przejdź do - Wycieczka klas drugich do Kopalni Srebra

W dniu 16 grudnia klasy drugie udały się na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Celem wycieczki było zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra. Uczniowie mieli okazję spacerować podziemnymi korytarzami oraz podziwiać wyrobiska komorowe ukształtowane przez człowieka – „Gwarka” i przyrodę. Poznali historię górniczego regionu zwiedzając Multimedialne Muzeum Górnictwa.
Był przepływ łodziami w podziemiach, który wywarł ogromne wrażenie na dzieciach. Atmosferę tajemniczości w kopalni tworzyło delikatne światło lamp górniczych. Podziemna przeprawa dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych wrażeń i była największą atrakcją.
Wycieczka była niezapomnianym przeżyciem, ciekawym doświadczeniem, miło spędzonym czasem.

Klasa 2a rzeźbi w mydle

Przejdź do - Klasa 2a rzeźbi w mydle

Uczniowie klasy 2a na zajęciach rozwijających kreatywność artystyczną rzeźbili w mydle.

DZIEŃ PRAW DZIECKA

Przejdź do - DZIEŃ PRAW DZIECKA
Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka. Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku. Dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać. Z tej okazji w naszej szkole przeprowadzono różnorodne działania by o tych Prawach pamiętać: były lekcje tematyczne, prezentacje multimedialne, dzień Praw Dziecka w którym to uczniowie przyszli ubrani na niebiesko oraz KONKURS organizowany przez Rzecznika Praw Dziecka w Polsce. Do konkursu wyłoniono 6 prac - trzymamy mocno kciuki za uczestników:)

  

BARBÓRKA, CZYLI DZIEŃ GÓRNIKÓW

Przejdź do - BARBÓRKA, CZYLI DZIEŃ GÓRNIKÓW

BARBÓRKA
Jak twierdzi śląskie przysłowie, „Barbara święta o górnikach pamięta”. 4 grudnia obchodzimy Barbórki, czyli święto górników – jedno z najbardziej znanych i rozpowszechnionych obchodów dni zawodowych w Polsce.
Wszystkim Górnikom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta, aby ich praca przebiegała bezpiecznie- szczęść Boże.
życzą uczniowie klasy 2a

W oczekiwaniu na Mikołaja.....

Przejdź do - W oczekiwaniu na Mikołaja.....

W oczekiwaniu na Mikołaja uczniowie klasy 2a wykonali Mikołaje z owoców, pianek jojo, lentilek, wiórek czekoladowych.

Dzień Pluszowego Misia

Przejdź do - Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

 

Andrzejki 2021

Przejdź do - Andrzejki 2021

Andrzejki w klasie 2a.

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

Przejdź do - WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

Dnia18 - 19.11.2021 r. dla klas 6a i 7a, Pani Teresa Zawodnik - pracownik Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Jaworznie, przeprowadziła warsztaty profilaktyczne: 1. Nie Hejtuje-reaguje: których celem jest zwiększenie świadomości dotyczącej problemu hejtu, cyberprzemocy oraz mowy nienawiści, ze szczególnym uwzględnieniem roli świadka w tych procesach. 2. Bezpieczeństwo w internecie: wprowadzających uczniów w tematykę bezpiecznego korzystania z internetu. Uczniowie zapoznają się z podstawowymi zagrożeniami, które mogą napotkać w sieci oraz ze sposobami radzenia sobie w trudnej sytuacji online. Oba warsztaty, przykuły uwagę uczniów, wywołały spore dyskusje i dały wiele do myślenia... (K. Warzecha)

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Przejdź do - DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Dzień Życzliwości w klasie 2a.

Wycieczka klasy I a do Osikowej Doliny

Przejdź do - Wycieczka klasy I a do Osikowej Doliny

20 października 2021 roku klasa 1a wybrała się na jesienne warsztaty do Osikowej Doliny. Uczniowie oglądnęli film o historii wykorzystywania drewna osikowego oraz sposobach przygotowywania osikowych wiórów: struganiu, farbowaniu. Każde dziecko zrobiło pięknego jeża, ozdobilo kwiat i mogło samodzielnie strugać osikowe drewno heblem. Zabawa była wspaniała! (A.Bachtenko)


 

WYCIECZKA DO ZOO DO KRAKOWA

Przejdź do - WYCIECZKA DO ZOO DO KRAKOWA

16.11.2021 r. uczniowie kl. 4b, 5a i 6a naszej szkoły odbyli wycieczkę do ZOO w Krakowie. Celem wycieczki było zainteresowanie uczestników różnorodnością gatunków świata zwierząt oraz kształtowanie ich świadomości ekologicznej. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Bardzo podobały im się żyrafy i dzikie koty, które zgodnie spacerowały po wybiegu. Podziwiały egzotarium, a także małpy i lamy. Niestety nie widziały w pełnej okazałości panter, gdyż właśnie ucięły sobie poobiednią drzemkę. Za to zachwycały się małymi pingwinkami. Wycieczka do ZOO była bardzo udana. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata (K. Warzecha, M. Grzegorczyk)


Obchody 11 listopada w klasie 2a

Przejdź do - Obchody 11 listopada w klasie 2a

Obchody 11 listopada  w klasie 2 a.

Akademia z okazji Dnia Niepodległości

Przejdź do - Akademia z okazji Dnia Niepodległości

„Co to jest niepodległość?" na to pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy uroczystej akademii z okazji Dnia Niepodległości, która odbyła się 10 listopada w sali gimnastycznej naszej szkoły. Podczas uroczystości mogliśmy posłuchać i zaśpiewać piękne znane pieśni patriotyczne oraz wzruszyć się podczas tańca i improwizacji ruchowej przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. O godzinie 11:11 szkoła przystąpiła do akcji „Do Hymnu" podczas której w każdej klasie został uroczyście odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego.

Dzień Postaci z Bajek

Przejdź do - Dzień Postaci z Bajek

5 listopada w naszej szkole uczniowie klas drugich obchodziły „Dzień Postaci z Bajek”. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć , wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. Ten dzień sprawił dzieciom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać oraz jednocześnie przypominał, że każda bajka zawiera morał i mądrość.

Uczniowie klasy 1 b w Fabryce Porcelany w Katowicach

Przejdź do - Uczniowie klasy 1 b w Fabryce Porcelany w Katowicach

W czwartek, 28 października uczniowie klasy 1 b, wybrali się do Fabryki Porcelany w Katowicach. Tam razem z sympatycznym przewodnikiem, przemierzali bajkową krainę Pana Kleksa. Wspaniałe miejsce, urządzone w ciekawy i przyjazny dzieciom sposób, zachęcało do zabawy. Bajkowe zadania aktywizowały każdego. Ponad 4 godziny trwała nasza podróż, a jak wspaniale bawiliśmy się, pokazują zdjęcia. Polecamy wszystkim zabawę w Bajce!

EKO KLASA

Przejdź do -  EKO KLASA

22 października uczniowie klas pierwszych wzięli udział w warsztatach ekologicznych. 
Dowiedzieli się czym jest kompostownik, jak należy zgniatać butelki, puszki, kartony przed wyrzuceniem. Poznali zasady segregacji śmieci oraz dowiedzieli się jak oszczędzać wodę i prąd.
Teorię zmienili w praktykę, segregując śmieci pod czujnym okiem pana Dominika z MZNK w Jaworznie. Na zakończenie zajęć uczniowie stworzyli własne worki. Dziekujemy Panie Dominiku za przyjęcie zaproszenia oraz wspaniałą eko-lekcje.

Pamiętamy !

Przejdź do - Pamiętamy !

Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas szczególny, który skłania nas do wspomnień o zmarłych. Jest czasem zadumy i refleksji, podczas którego na cmentarzach z całymi rodzinami odwiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty, znicze, zapalając ten "płomyk nadziei", wierząc, że już cieszą się oni chwałą w domu Ojca Niebieskiego. Kościół Katolicki w tym dniu oddaje cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje drogę, która ma zaprowadzić ich do świętości. Pamięć o zmarłych towarzyszy ludziom na całym świecie, niezależnie od miejsca i czasu, światopoglądu i religii. Dla jednych czas ten kojarzy się ze zniczem, z grobem bliskich osób, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. Jest to czas, który przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką. Pamiętamy uczniowie klasy 2 a.

Warsztaty profilaktyczne "Ja decyduję - życie i innych szanuje"

Przejdź do - Warsztaty profilaktyczne "Ja decyduję - życie i innych szanuje"

Warsztaty profilaktyczne "Ja decyduję - życie i innych szanuje". W naszej szkole w dniach 1-13.10.2021 r. odbyły się warsztaty profilaktyczne prowadzone przez trenera Fundacji Horyzonty - Panią psycholog Jagodę Bester. W ramach spotkań uczniowie klas 4-7 uczestniczyli w III formach warsztatów: I WARSZTAT - dotyczył agresji i przemocy. Uczniowie zastanawiali się czym jest złość? Czy może być ona dobra lub zła? Co można powiedzieć o agresji i jak ją dzielimy? Czym jest przemoc i jej charakterystyka? - Uczniowie odgrywali scenki, analizowali fragment opowiadania/bajki - szukając rozwiązania, jak radzić sobie i co robić, gdy pojawiają sie agresja, przemoc, złość. II WARSZTAT: wskazywał na emocje i uczucia. Uczniowie oglądając film o Misiu, a później rysując "człowieka w deszczu" wskazywali na emocje i uczucia, które można podzielić na przyjemne i nieprzyjemne. Puentą warsztatu, było uświadomienie sobie przez uczniów jak radzić sobie z trudnymi emocjami, co robić i jak pracować by być chronionym. Uczniowie na zakończenie II części mieli za zadanie opracować alfabet złości oraz utrwalić pracę z emocjami (co czujesz? z jakiego powodu? czego potrzebujesz? ). III WARSZTAT: dotykał problematyki uzależnień. Uczniowie zostali zapoznani z symboliką filmu "Nuggets", wskazywali na początki i skutki uzależnienia. Poruszali trudną tematykę współczesnych uzależnień, ale co najważniejsze - szukali sposobów na ich przezwyciężenie. Warsztaty okazały się bardzo owoce, wielu uczniom pomogły poradzić sobie z trudnymi dla nich relacjami, emocjami czy sytuacjami społecznymi. (K. Warzecha)

Śniadanie daje moc w klasie 2a

Przejdź do - Śniadanie daje moc w klasie 2a

Śniadanie daje moc. Smaczne i zdrowe kanapki wykonane przez drugoklasistów.

 

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny - Serdeczna Karteczka

Przejdź do - Ogólnopolski Projekt Edukacyjny - Serdeczna Karteczka

Uczniowie klasy 2a wykonali serdeczną karteczkę dla rolników, sadowników w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Serdeczna Karteczka. Technika wykonanych karteczek to malowanie na firance.

Ogólnopolski Tydzień Kariery

Przejdź do - Ogólnopolski Tydzień Kariery

 W dniach 18 – 24 października organizowany był Ogólnopolski Tydzień Kariery.

 

W ramach tego przedsięwzięcia zorganizowany był dla klasy I - III  konkurs plastyczny pt. „ Moje hobby początkiem przyszłej kariery zawodowej”.

 

Dziękujemy uczniom za udział w konkursie plastycznym zorganizowanym w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Jury postanowiło nagrodzić 2 prace. Wyróżnieni uczniowie to Wiktoria C. z klasy 3b oraz Filip J. z klasy 1b.  Gratulujemy! 

 

 W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery uczniów młodszych klas mieli okazję dowiedzieć się i zobaczyć na czym polega praca policjanta, fryzjera i dietetyka.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Przejdź do - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 13 października 2021r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej . Z tej okazji Pani Dyrektor mgr Beata Kadela złożyła życzenia zgromadzonym nauczycielom oraz pozostałym pracownikom szkoły, jednocześnie dziękując za owocną współpracę. Część artystyczną przygotowali wspaniali uczniowie klasy 2a i 2b, których doskonale uzupełnili koledzy z klas 3a, 4b, 5a i 7a. Uczniowie pięknie zaprezentowali poetyckie i muzyczne utwory, czym dali wyraz swojej wdzięczności za wysiłek włożony w przekazywanie wiedzy, wychowanie i przede wszystkim wielkie serce, które bez wątpienia całe grono pedagogiczne oraz pozostali pracownicy szkoły ofiarują im podczas codziennej pracy.

Dzień chłopaka w klasach 4

Przejdź do - Dzień chłopaka w klasach 4

Dzień chłopaka w klasach 4: ciężkie podejście (droga "do" i "z" Galeny), świetna zabawa (kręgle) oraz małe co-nieco (pizza). Było warto!!!

Światowy Dzień Zwierząt w klasie 2b

Przejdź do - Światowy Dzień Zwierząt w klasie 2b

Światowy Dzień Zwierząt w klasie 2b.

Światowy Dzień Zwierząt w klasie 2a

Przejdź do - Światowy Dzień Zwierząt w klasie 2a

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt, uczniowie klasy 2 a również dołączyli do obchodów tego święta.

Klasy drugie w na lekcji bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie

Przejdź do - Klasy drugie w na lekcji bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie

7 października uczniowie klas drugich wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie na lekcje biblioteczną z lekturą "Cukierku, Ty łobuzie" Podczas zajęć wykonywali różne zadania dotyczące treści książki. Wszystkim zmaganiom towarzyszyła radosna atmosfera. Drugoklasiści nie mogą się już doczekać następnej lektury. Nie trzeba ich wcale namawiać do czytania. Oni czytają z chęcią, a o to przecież właśnie chodzi. Jak można się domyślać lektura o Cukierku to przebojowa, przepełniona humorem i nietypowymi zwrotami akcji książka bardzo przypadła do gustu naszym młodym czytelnikom.

Mój dom, moi najbliżsi - scenki w klasie 4b

Przejdź do - Mój dom, moi najbliżsi - scenki w klasie 4b

Scenki klasowe podczs lekcji języka polskiego w wykonaniu klasy 4b  "Mój dom, moi najbliżsi- czym chata bogata, tym rada"  .

ZDOLNE UCZENNICE SP4 cd.

Przejdź do - ZDOLNE UCZENNICE SP4 cd.

Uczennica klasy 1a Kaja Guja zdobyła 1 miejsce  w XIII Międzynarodowym Turnieju Judo o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom, który odbył się 12 września 2021 roku. Gratulujemy młodej zawodniczce i czekamy na dalsze sukcesy .

ZDOLNE UCZENNICE SP4

Przejdź do - ZDOLNE UCZENNICE SP4

Ogólnopolska Liga Dzieci i Młodzieży w Ju-Jitsu Sportowym U-8/U-10/U-12/U-14/U-16 nasze wojowniczki zdobyły dzisiaj zestaw złotych medali! Julia, uczennica klasy 2a, 2 złote medale w Ne-waza i Fighting bez 1 fazy. Oliwia uczennica klasy 4a, 1 złoty medal Ne-waza.

Oliwia startowała tylko w jednej kategorii. Po trudnych walkach zdobyła złoto! Julia walczyła 3 walki z tą samą przeciwniczką po przejściu do wyższej kategorii wagowej przegrała 1 walkę ale w 2 kolejnych zrewanżowała się przeciwniczce i ją pokonała! Gratulujemy wszystkim reprezentantom klubu Klub Sportowy Sparta Jaworzno!

Gratulujemy, jesteśmy dumni! 

DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASACH DRUGICH

Przejdź do - DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASACH DRUGICH

Z okazji święta Waszego, życzenia wszystkiego najlepszego: Niech każdy dzień dostarcza Wam radości i uśmiech zawsze Wam w sercach gości. Niechaj problemy Was omijają, A wszyscy bardzo Was kochają. Bo jak nikt inny na świecie, Wy na to zasługujecie!

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w 2a

Przejdź do -  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w 2a

1 października uczniowie klasy 2 a obchodzili Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty.

POWITANIE PANI JESIENI

Przejdź do - POWITANIE PANI JESIENI

Uczniowie klasy 2 a powitali jesień. Wykonali w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Sensoryczny Kogel Mogel"matę sensoryczną z darów jesieni. Pani Jesień zawitała do naszej klasy.

NASZE ZDOLNE UCZENNICE

Przejdź do - NASZE ZDOLNE UCZENNICE

Lena Przystaś uczennica klasy 4a zdobyła II miejsce, natomiast Eliza Gładysz uczennica klasy 1b - V miejsce w Ogólnopolskich Zawodach „O złotą maczugę”.
Dziewczynki na co dzień trenują w Akademii Górnika Jaworzno pod okiem Pani Pauliny Koralik. Gratulujemy naszym uczennicom.
Życzymy samych sukcesów!

NASI ZDOLNI UCZNIOWIE

Przejdź do - NASI ZDOLNI UCZNIOWIE

Józio Golonka - uczeń klasy 2a został najlepszym piłkarzem w swojej kategorii wiekowej podczas 6. Memoriału Mirosława Ciołczyka, który odbył się 12 września 2021 r. w Jaworznie. Józio trenuje piłkę nożną w klubie LKS Ciężkowianka. To kolejny sukces naszego ucznia. 29 sierpnia 2021 r. Józio również został najlepszym piłkarzem i strzelcem Memoriału.

Józiowi gratulujemy talentu. Życzymy dalszych sukcesów.

ZDROWE ŻYWIENIE JEST WAŻNE - SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

Przejdź do - ZDROWE ŻYWIENIE JEST WAŻNE - SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

W poniedziałek 13.09.2021 r. gościliśmy w naszej szkole panią dietetyk Magdalenę Wartałę specjalistę żywienia. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie się i zdrowy styl życia. Zdrowe nawyki żywieniowe i uprawianie sportu pozwolą cieszyć się zdrowiem. Ciekawa prelekcja połączona była z prezentacją piramidy żywieniowej i została przeprowadzone rozmowa na temat prawidłowego odżywiania się. Dzieci podczas spotkania dowiedzieli się jak wygląda dobrze skomponowany pierwszy posiłek, którym jest śniadanie oraz jak ważna rolę odgrywają warzywa i owoce. Dzieci z klasy 2a i 2b uzyskały informacje co powinny zabierać do szkoły na drugie śniadanie i jakich produktów powinny unikać. Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze.DZIEŃ KROPKI W KLASACH DRUGICH

Przejdź do - DZIEŃ KROPKI W KLASACH DRUGICH

15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej szkole uczniowie klasa 2a i 2b od samego rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się prezentacja krótkometrażowego filmu na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie pogadanka na temat obejrzanego filmu i odpowiedzi na pytania. Na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część lekcji- prace plastyczne wykonane wyobraźnią naszych uczniów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. To był wspaniały dzień dla nas wszystkich!

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w klasach pierwszych

Przejdź do - Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w klasach pierwszych

Pierwszy września to szczególnie ważny dzień dla uczniów pierwszych klas. W tym roku zostali oni przywitani przez trzecioklasistów bajkowym „egzaminem”. Egzamin został zdany wzorowo ! Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie oraz zostali pasowani na uczniów przez panią dyrektor Beatę Kadelę. Witamy w gronie uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Jaworznie !

Spotkaniem integracyjne z Rodzicami klasy 2a

Przejdź do - Spotkaniem integracyjne z Rodzicami klasy 2a

Radość, zabawa czyli spotkanie integracyjne rodziców i uczniów klas II a w Parku Angielskim. Właściwie zagospodarowany czas wolny to ruch na świeżym powietrzu, zabawa z rówieśnikami i rodzicami, radość i zdrowie. O tym właśnie mogli się przekonać uczestnicy spotkania integracyjnego uczniów klas II a w dniu 3 września 2021 r. zorganizowanego w ramach realizowanych działań współpracy z rodzicami.