ZDROWE ŻYWIENIE JEST WAŻNE - SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

W poniedziałek 13.09.2021 r. gościliśmy w naszej szkole panią dietetyk Magdalenę Wartałę specjalistę żywienia. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie się i zdrowy styl życia. Zdrowe nawyki żywieniowe i uprawianie sportu pozwolą cieszyć się zdrowiem. Ciekawa prelekcja połączona była z prezentacją piramidy żywieniowej i została przeprowadzone rozmowa na temat prawidłowego odżywiania się. Dzieci podczas spotkania dowiedzieli się jak wygląda dobrze skomponowany pierwszy posiłek, którym jest śniadanie oraz jak ważna rolę odgrywają warzywa i owoce. Dzieci z klasy 2a i 2b uzyskały informacje co powinny zabierać do szkoły na drugie śniadanie i jakich produktów powinny unikać. Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze.