Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

 

 

 


 

Dodatkowe strony edukacyjne w językach rosyjskim i ukraińskim.

Od teraz każdy uczeń może korzystać z tych samych zasobów edukacyjnych używając swojego języka ojczystego.

Dostęp do serwisu w języku polskim:
http://aztekium.pl/pl

Dostęp do serwisu w języku ukraińskim:
http://aztekium.pl/uk
Dostęp do serwisu w języku rosyjskim:
http://aztekium.pl/ru

 


 

Lista przyjętych dzieci do jednostki (z obwodu i spoza obwodu)

Jednostka: Szkoła Podstawowa nr 4 im. A. Mickiewicza

Lista

 

Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym           

 Jednostka: Szkoła Podstawowa nr 4 im. A. Mickiewicza            WAŻNA INFORMACJA: Rodzice kandydatów zakwalifikowanych są zobowiązani do potwierdzenia woli uczęszczania do jednostki w terminie do 2022-03-16 godz. 15:00. Brak potwierdzenia we wskazanym terminie jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w jednostce.

Nazwisko Imię  Decyzja
Cetera Joanna niezakwalifikowany
Harnas Justyna zakwalifikowany
Czech Hanna zakwalifikowany
Jaśko Magdalena zakwalifikowany
Klag Natalia niezakwalifikowany 
Kolat Szymon niezakwalifikowany
Komoder Klara zakwalifikowany
Krupnik Lena zakwalifikowany
Kubiczek Pola zakwalifikowany
Majewska Zofia niezakwalifikowany
Michalski Kacper zakwalifikowany
Młynarczyk Hanna niezakwalifikowany
Nurek Julia zakwalifikowany
Szczerba Marta niezakwalifikowany
Tryba Paulina niezakwalifikowany

 

DRODZY PAŃSTWO!

Szanowni Państwo,

Osoby, które chcą udzielić pomocy uchodźcom z Ukrainy proszone są o kontakt z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaworznie pod całodobowym numerem telefonu: 32 61 81 890 lub mailowo na adres: pczk@um.jaworzno.pl. Pracownicy PCZK będą również udzielać informacji o aktualnych potrzebach.

Pragniemy zwrócić uwagę, że tylko skoordynowana przez służby miejskie, akcja pomocy może dotrzeć na Ukrainę.

Miejsce przyjmowania darów: Parking przy Hali MCKiS w Os. Stałym w godz. 8.00-20.00 oraz główne wejście do obiektu.

 Poniżej zamieszczamy  link do miejskiej strony ze szczegółowymi informacjami:

https://www.um.jaworzno.pl/pl/aktualnosci/7060/jaworzno_pomaga_ukrainie_rusza_miejski_punkt_koordynacji_zbiorek_i_pomocy_dla_ukrainy.html

Informuje również, że szkolna Akcja- Pomoc dla Ukrainy, organizowana we współpracy z Parafią św. Boromeusza i Caritas w Będzinie kończy się 10 marca 2022r.

 

 

 

 

Artykuły

Wycieczka do Funzeum

Powiększ zdjęcie

9 czerwca 2022r. klasy 4b, 5a i 6a odwiedziły Funzeum czyli Muzeum Światła i Koloru. To nowa, wspaniała i unikatowa atrakcja w Gliwicach. Powstała w 2022 roku, w kompleksie handlowo-rozrywkowym Europa Centralna. Nowoczesne muzeum, jak i świetny, rodzinny park rozrywki, w którym można bawić się do woli, w otoczeniu mnóstwa kolorów i pięknych, zaskakujących aranżacji, a zarazem super plac zabaw dla dzieci. Wśród dostępnych scenerii znajdował się m.in.: fluorescencyjny las, pokój nieskończoności, kryształowa komnata czy sala księżycowa wraz z innymi planetami. Jednym z zaskakujących udostępnionych w obiekcie elementów jest największe w Polsce pianino podłogowe, mierzące prawie 12 metrów długości. Innym „nietypowym eksponatem”, dostępnym w przestrzeni Funzeum, było interaktywne akwarium, w którym zwiedzający mógł ożywić pokolorowaną przez siebie rybę.

To była wspaniała wycieczka…pełna uśmiechu, radości, zabawy oraz doznań świetlno - barwnych. Polecamy każdemu, kto nie był.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Funzeum

Dzień Sportu

Powiększ zdjęcie

DZIEŃ SPORTU 2022 3 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole #Dzień #Sportu. Głównym celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności ruchowej, integrowanie się klasy, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacenie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Przed rozpoczęciem zmagań sportowych, uczniom przypomniano zasady bezpieczeństwa, a pani Zosia Rutkowska przeszkoliła uczniów w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Po części teoretycznej odbył się pokaz profesjonalnej jazdy na rolkach, którą zaprezentował Mateusz Marunowski z Wheel Love Skating. Uczniowie wszystkich klas mieli szansę wykazać się sprawnością fizyczną w różnych konkurencjach. Po obiedzie, na dzieci czekała słodka niespodzianka zakupiona przez Radę Rodziców. Dzieci zadowolone i radosne spędziły ten piękny i słoneczny dzień na świeżym powietrzu, zamiast w szkolnych ławkach. Zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej!

Czytaj więcej o: Dzień Sportu

Dzień Rodziny

Powiększ zdjęcie

DZIEŃ RODZINY Nie wszystkie zdolności można ujawnić w szkole na tradycyjnych lekcjach, dlatego w dniu 8 czerwca odbyła się uroczystość z okazji Święta Rodziny "SP4 Talent Show". To ważne wydarzenie zostało uczczone Pokazem Talentów. Na imprezę zostali zaproszeni rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz Zespół Śpiewaczy Dobrzanki, z którym to zespołem, wspólnie odspiewalismy "Sto lat" składając rodzicom życzenia. Uczniowie poszczególnych klas pod kierunkiem wychowawców przygotowali występy, podczas których zaprezentowali swoje talenty. Widzowie oglądali prezentacje wszelkich form wyrazu artystycznego – od piosenki, wierszy, gry na instrumentach, poprzez taniec, gimnastyke, kostkę Rubika aż po dorobek sportowy, w tym sztuki wali i samoobrony. Przy wejściu swoje prace plastyczne i ceramiczne prezentowali uzdolnieni uczniowie. A hol szkoły udekorowany został portretami mamy i taty. Publiczność gromkimi oklaskami nagradzała wszystkich artystów. Na Rodziców czekała też kawiarenka z przepysznymi słodkościami i aromatyczną kawą, a na dzieciaki Loteria Fantowa.

Młodym Talentom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w realizacji swoich pasji i zainteresowań, a Rodzicom dziękujemy, za tak utalentowanych artystów.

Czytaj więcej o: Dzień Rodziny

Przytul się do drzewa

Powiększ zdjęcie

Uczniowie z klasy 2a wzięli udział w Ogólnopolskiej Kampanii "Przytul się do drzewa"

Czytaj więcej o: Przytul się do drzewa

Turniej Szachowy

Powiększ zdjęcie

20 maja w Szkole Podstawowej nr 9 w Jaworznie odbył się Międzyszkolny Turniej Szachowy Jaworznickich Szkół Podstawowych z okazji 140 - lecia Szkoły Podstawowej nr 9 im. Henryka Sienkiewicza. Turniej objęty został honorowym patronatem przez Kuratorium Oświaty w Katowicach - Delegatura w Sosnowcu, Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta. W rywalizacji wzięło udział sześć szkół podstawowych, łącznie 35 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Kopeć z kl. 5a, Ksawery Herman z kl. 5a, Wiktoria Nycz z kl. 4b i Mateusz Zastrzeżyński z kl. 4b. Miło nam poinformować, że Wiktoria Nycz zajęła I miejsce w kategorii dziewcząt. Wszystkim uczniom Gratulujemy!

Czytaj więcej o: Turniej Szachowy

Warsztaty profilaktyczne

Powiększ zdjęcie

Największy wpływ na zdrowie człowieka, jego prawidłowy rozwój - ma styl życia, na który składają się nie tylko aktywność fizyczna, sen, poziom stresu, lecz również sposób odżywiania. I to na temat "Prawidłowych nawyków żywieniowych", mówiła i przypominała nam Pani Kinga Cygan z firmy Naturhouse, podczas warsztatów profilaktycznych związanych z nadwagą i otyłością, poprowadzonych w naszej szkole dla uczniów klas I-VII. Najważniejsze pytanie brzmi - co wybieramy?: czy JEMY BY ŻYĆ ...? Czy ŻYJEMY BY JEŚĆ? 

Czytaj więcej o: Warsztaty profilaktyczne

Dzień Ziemi

Powiększ zdjęcie

22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi.  Ziemia dla człowieka, człowiek dla Ziemi.  Podczas tego dnia w klasach drugich dominował kolor niebieski i zielony. Uczniowie z okazji tego święta wykonali piękne prace techniczne

Czytaj więcej o: Dzień Ziemi

Wycieczka do Geosfery

Powiększ zdjęcie

12 i 13 kwietnia klasy 1-3 wybrały się na warsztaty przyrodnicze do Geosfery. Dzieci uczestniczyły w wiosennej grze terenowej ora w warsztatach o skałach i minerałach. Po zajęciach dzieci integrowały się przy ognisku. Pogoda dopisała, to był wspaniały dzień.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Geosfery

Wizyta w Funzeum

Powiększ zdjęcie

8 kwietnia 2022 r.klasy 2a i 2b odwiedziły Funzeum czyli Muzeum Światła i Koloru. Nowoczesne muzeum, jak i świetny, rodzinny park rozrywki, w którym można bawić się do woli, w otoczeniu mnóstwa kolorów i pięknych, zaskakujących aranżacji, a zarazem super plac zabaw dla dzieci. Spędziliśmy czas w miłej, kolorowej i pełnej radości atmosferze.

Czytaj więcej o: Wizyta w Funzeum

Dzień Czekolady w 2a

Powiększ zdjęcie

12 kwietnia obchodzone jest bardzo słodkie i kuszące święto – Dzień Czekolady. Czekolada jest nie tylko pyszna, ale także zdrowa - nie ma chyba człowieka, który nie lubi jej jeść. Dziewczynki z klasy 2a na zajęciach kreatywnych wykonały masę czekoladową

Czytaj więcej o: Dzień Czekolady w 2a

Wynalazki w 2a

Powiększ zdjęcie

W zeszłym tygodniu podczas zajęć klasa 2a rozmawiała na temat wynalazków. Zastanawialiśmy się jaki wynalazek jest najbardziej przydatny w naszym życiu. Zadaniem uczniów było wykonanie własnego wynalazku.

Czytaj więcej o: Wynalazki w 2a

Wycieczka do kopalni Soli "Wieliczka"

Powiększ zdjęcie

 Na ten dzień uczniowie naszej szkoły czekali od dłuższego czasu... W piątek 18 marca 51 uczniów z klasy IVa, IV b i V a, pojechało na wycieczkę do Kopalni Soli „Wieliczka”. W Parku Św. Kingi zjedliśmy "małe co nieco", aby w pełni sił wyruszyć w głąb kopalni. Podczas zwiedzania przeszliśmy ponad trzykilometrową trasę i zeszliśmy na głębokość 135m. Poznaliśmy historię i tajemnice kopalni, jak również legendę księżnej Kingi, która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię. Mogliśmy podziwiać wspaniałe rzeźby i komory oraz podziemne jeziora. Szczególne wrażenie wywarła na nas kaplica dedykowana św. Kindze i świetlny spektakl nad brzegami jeziora przy akompaniamencie muzyki Fryderyka Chopina. Na zakończenie zwiedzania zjedliśmy II śniadanie obok podziemnej restauracji i zakupiliśmy pamiątki, a następnie wyjechaliśmy windą na powierzchnię. Pełni wrażeń z zadowoleniem wróciliśmy do domu. Polecamy każdemu, kto nie był "</span

Czytaj więcej o: Wycieczka do kopalni Soli "Wieliczka"

Sukcesy naszych uczniów

Powiększ zdjęcie

9 marca w Bibliotece Miejskiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursach miejskich. Wyróżnienia z naszej szkoły zdobyły: Weronika Urlich z klasy 7a w konkursie "Pomaganie jest cool". Helena Podyma z klasy 3b "Jaworzno mówi stop cyberprzemocy". Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej o: Sukcesy naszych uczniów

Dotknąć słowa

Powiększ zdjęcie

"Dotknąć słowa, pokazać myśl" - dzieci z klasy 3a miały okazję poznać podstawy zapisywania słów alfabetem Braille`a. Poznały zasady zapisywania liter  i znaków na sześciopunkcie, każdy zapisał tym sposobem swoje imię.  Mogły też zobaczyć oraz "przeczytać" fragment tekstu z książek  pisanych alfabetem dla niewidomych. To była bardzo ciekawa lekcja. 

 

Czytaj więcej o: Dotknąć słowa

WALENTYNKI W KLASIE 2A

Powiększ zdjęcie

Walentynki w klasie 2a.
Uczniowie klasy 2 a świętowali Walentynki. Wykonali serduszka z masy porcelanowej, laurki, serduszka z lizakiem w środku oraz nie zabrakło również słodkości i fotobudki.

Czytaj więcej o: WALENTYNKI W KLASIE 2A

Światowy Dzień Pizzy

Powiększ zdjęcie

Światowy Dzień Pizzy 
Na całym świecie 9 lutego przypada Światowy Dzień Pizzy. W naszej szkole również obchodzimy to święto. Klasy 2 A i 2 B konsumowali pyszną pizzę. Wspaniały zapach można było czuć przez cały dzień trwania zajęć lekcyjnych.
Na zajęciach plastycznych uczniowie klas drugich wykonali sensoryczne pizzę.

Czytaj więcej o: Światowy Dzień Pizzy

BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE 2A

Powiększ zdjęcie

Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 1 lutego 2022 roku.
Na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Na sali podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.
Kolejny bal karnawałowy już za rok!

Czytaj więcej o: BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE 2A

Klasa 2a -"Zaczarowana zagroda"

Powiększ zdjęcie

W ramach omawiania lektury "Zaczarowana zagroda"podczas pracy grupowej uczniowie klasy 2a stworzyli makiety własnych “Zaczarowanych zagród” pełne własnoręcznie ulepionych plastelinowych pingwinków. Jako lodowy budulec posłużyły kostki cukru . Efekty prac wspaniałe. Brawo uczniowie !!!

Czytaj więcej o: Klasa 2a -"Zaczarowana zagroda"

Światowy Dzień Nutelli

Powiększ zdjęcie

Światowy Dzień Nutelli!
Od 2007 roku miłośnicy kremu Nutella jednoczą się na całym świecie, aby wspólnie obchodzić Światowy Dzień Nutelli. W tym roku klasa 2a również postanowiła świętować ten szczególny dzień

 

Czytaj więcej o: Światowy Dzień Nutelli

Układ Słoneczny w wykonaniu 2a

Powiększ zdjęcie

Układ Słoneczny to bardzo abstrakcyjne pojęcie dla dzieci. Aby ułatwić zrozumienie jego funkcjonowania, uczniowie klasy 2 a wykonali model układu planetarnego.

Czytaj więcej o: Układ Słoneczny w wykonaniu 2a

Dzień Babci i Dzień Dziadka w klasie 1a

Najserdeczniejsze i najszczersze życzenia z okazji Dnia Babci  i Dnia Dziadka złożyli swoim najbliższym uczniowie klasy 1a.

 Piosenka dla babci i dziadka w wykonaniu uczniów klasy 1a

 

Czytaj więcej o: Dzień Babci i Dzień Dziadka w klasie 1a

Konkurs plastyczny w ramach programu "Jaworzno mówi Stop cyberprzemocy",

Powiększ zdjęcie
Konkurs plastyczny w ramach programu "Jaworzno mówi Stop cyberprzemocy", zainteresował również uczniów naszej szkoły. Z 3 zaproponowanych tematów prac: - "Pomaganie jest cool" - "Wolontariat moimi oczami" -"Jaworzno mówi Stop cyberprzemocy", Uczniowie klas. 1-3 i 4-7, złożyli swoje prace, które zostaną przekazane do kancelarii Urzędu Miejskiego, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 15.02.2022 r. Trzymamy kciuki za wszystkich autorów prac! (K. Warzecha)
 
 
 
 
 
 
Czytaj więcej o: Konkurs plastyczny w ramach programu "Jaworzno mówi Stop cyberprzemocy",

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASACH DRUGICH

Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,
życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkichbabć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Uczniowie klas drugich dla swoich Babć i Dziadków przygotowali życzenia, wierszykioraz piosenki.


Wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta, sto lat!!!

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA:

WYSTĘP UCZNIÓW KLAS DRUGICH

 

Czytaj więcej o: DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASACH DRUGICH

Kolęda - "Mizerna cicha" w wykonaniu sióstr Maciejewskich

PREZENTACJA O ADAMIE MICKIEWICZU NASZYM PATRONIE

Wigilia w klasie I a

Powiększ zdjęcie
"Jest taki dzień
Bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień
W którym gasną wszelkie spory
Jest taki dzień
W którym radość wita wszystkich
Dzień, który już
Każdy z nas zna od kołyski".
Również klasa 1a spotkała się, żeby świętować ten szczególny dzień. Były kolędy, wigilijne smakołyki i serdeczne życzenia, a także podarunki.
(A.Bachtenko)
 
 
Czytaj więcej o: Wigilia w klasie I a

Wigilie w klasach drugich

Powiększ zdjęcie

Magia Świąt i Wigilii moc…  Nasi drugoklasiści mieli możliwość zasiąść wspólnie ze swoimi  koleżankami i kolegami z klasy do wigilijnego stołu. Było tradycyjne łamanie się opłatkiem, kolędy i przepyszne wigilijne potrawy. Przy swoich stołach uczniowie gościli również naszą Panią Dyrektor, która złożyła dzieciom i ich rodzinom cudowne życzenia świąteczne- noworoczne.   

                     

Czytaj więcej o: Wigilie w klasach drugich

Wigilie w klasach czwartych

Powiększ zdjęcie

Boże Narodzenie to czas magiczny, niezwykle piękny, przepełniony ciepłem rodzinnym, radością, miłością. Przy świątecznym stole zasiadamy nie tylko w gronie rodziny, ale również wśród kolegów z klasy i nauczycieli. Skladamy sobie życzenia, a zatargi i antypatie idą w niepamięć. Rodzinna atmosfera, goście, którzy nas zaszczycili swoją obecnością, zapach potraw wśród świec, dekorowanie pierników i masa słodkości - to najkrótszy opis Wigilii, którą zorganizowaliśmy w naszych klasach 4. (P. Nizyński, K. Warzecha)


Czytaj więcej o: Wigilie w klasach czwartych

Wycieczka klas drugich do Kopalni Srebra

Powiększ zdjęcie

W dniu 16 grudnia klasy drugie udały się na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Celem wycieczki było zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra. Uczniowie mieli okazję spacerować podziemnymi korytarzami oraz podziwiać wyrobiska komorowe ukształtowane przez człowieka – „Gwarka” i przyrodę. Poznali historię górniczego regionu zwiedzając Multimedialne Muzeum Górnictwa.
Był przepływ łodziami w podziemiach, który wywarł ogromne wrażenie na dzieciach. Atmosferę tajemniczości w kopalni tworzyło delikatne światło lamp górniczych. Podziemna przeprawa dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych wrażeń i była największą atrakcją.
Wycieczka była niezapomnianym przeżyciem, ciekawym doświadczeniem, miło spędzonym czasem.

Czytaj więcej o: Wycieczka klas drugich do Kopalni Srebra

SUKCES

Hanna Stępniewska uczennica klasy 2 a zajęła III miejsce w XIX DIECEZJALNYM FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK ZŁOTA KANTYCZKA 2022 w MDK Jaworzno.

Wielkie gratulacje!!!

Czytaj więcej o: SUKCES

Coraz bliżej święta...

Powiększ zdjęcie

Uczennice klasy 2a na zajęciach rozwijających kreatywność artystyczną wykonały lampiony świąteczne.

Czytaj więcej o: Coraz bliżej święta...

Klasa 2a rzeźbi w mydle

Powiększ zdjęcie

Uczniowie klasy 2a na zajęciach rozwijających kreatywność artystyczną rzeźbili w mydle.

Czytaj więcej o: Klasa 2a rzeźbi w mydle

DZIEŃ PRAW DZIECKA

Powiększ zdjęcie
Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka. Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku. Dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać. Z tej okazji w naszej szkole przeprowadzono różnorodne działania by o tych Prawach pamiętać: były lekcje tematyczne, prezentacje multimedialne, dzień Praw Dziecka w którym to uczniowie przyszli ubrani na niebiesko oraz KONKURS organizowany przez Rzecznika Praw Dziecka w Polsce. Do konkursu wyłoniono 6 prac - trzymamy mocno kciuki za uczestników:)

  

Czytaj więcej o: DZIEŃ PRAW DZIECKA

W oczekiwaniu na Mikołaja.....

Powiększ zdjęcie

W oczekiwaniu na Mikołaja uczniowie klasy 2a wykonali Mikołaje z owoców, pianek jojo, lentilek, wiórek czekoladowych.

Czytaj więcej o: W oczekiwaniu na Mikołaja.....

BARBÓRKA, CZYLI DZIEŃ GÓRNIKÓW

Powiększ zdjęcie

BARBÓRKA
Jak twierdzi śląskie przysłowie, „Barbara święta o górnikach pamięta”. 4 grudnia obchodzimy Barbórki, czyli święto górników – jedno z najbardziej znanych i rozpowszechnionych obchodów dni zawodowych w Polsce.
Wszystkim Górnikom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta, aby ich praca przebiegała bezpiecznie- szczęść Boże.
życzą uczniowie klasy 2a

Czytaj więcej o: BARBÓRKA, CZYLI DZIEŃ GÓRNIKÓW

Andrzejki 2021

Powiększ zdjęcie

Andrzejki w klasie 2a.

Czytaj więcej o: Andrzejki 2021

Dzień Pluszowego Misia

Powiększ zdjęcie

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

 

Czytaj więcej o: Dzień Pluszowego Misia

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Powiększ zdjęcie

Dzień Życzliwości w klasie 2a.

Czytaj więcej o: DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

Powiększ zdjęcie

Dnia18 - 19.11.2021 r. dla klas 6a i 7a, Pani Teresa Zawodnik - pracownik Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Jaworznie, przeprowadziła warsztaty profilaktyczne: 1. Nie Hejtuje-reaguje: których celem jest zwiększenie świadomości dotyczącej problemu hejtu, cyberprzemocy oraz mowy nienawiści, ze szczególnym uwzględnieniem roli świadka w tych procesach. 2. Bezpieczeństwo w internecie: wprowadzających uczniów w tematykę bezpiecznego korzystania z internetu. Uczniowie zapoznają się z podstawowymi zagrożeniami, które mogą napotkać w sieci oraz ze sposobami radzenia sobie w trudnej sytuacji online. Oba warsztaty, przykuły uwagę uczniów, wywołały spore dyskusje i dały wiele do myślenia... (K. Warzecha)

Czytaj więcej o: WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

Wycieczka klasy I a do Osikowej Doliny

Powiększ zdjęcie

20 października 2021 roku klasa 1a wybrała się na jesienne warsztaty do Osikowej Doliny. Uczniowie oglądnęli film o historii wykorzystywania drewna osikowego oraz sposobach przygotowywania osikowych wiórów: struganiu, farbowaniu. Każde dziecko zrobiło pięknego jeża, ozdobilo kwiat i mogło samodzielnie strugać osikowe drewno heblem. Zabawa była wspaniała! (A.Bachtenko)


 

Czytaj więcej o: Wycieczka klasy I a do Osikowej Doliny

WYCIECZKA DO ZOO DO KRAKOWA

Powiększ zdjęcie

16.11.2021 r. uczniowie kl. 4b, 5a i 6a naszej szkoły odbyli wycieczkę do ZOO w Krakowie. Celem wycieczki było zainteresowanie uczestników różnorodnością gatunków świata zwierząt oraz kształtowanie ich świadomości ekologicznej. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Bardzo podobały im się żyrafy i dzikie koty, które zgodnie spacerowały po wybiegu. Podziwiały egzotarium, a także małpy i lamy. Niestety nie widziały w pełnej okazałości panter, gdyż właśnie ucięły sobie poobiednią drzemkę. Za to zachwycały się małymi pingwinkami. Wycieczka do ZOO była bardzo udana. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata (K. Warzecha, M. Grzegorczyk)


Czytaj więcej o: WYCIECZKA DO ZOO DO KRAKOWA

Akademia z okazji Dnia Niepodległości

Powiększ zdjęcie

„Co to jest niepodległość?" na to pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy uroczystej akademii z okazji Dnia Niepodległości, która odbyła się 10 listopada w sali gimnastycznej naszej szkoły. Podczas uroczystości mogliśmy posłuchać i zaśpiewać piękne znane pieśni patriotyczne oraz wzruszyć się podczas tańca i improwizacji ruchowej przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. O godzinie 11:11 szkoła przystąpiła do akcji „Do Hymnu" podczas której w każdej klasie został uroczyście odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego.

Czytaj więcej o: Akademia z okazji Dnia Niepodległości

Obchody 11 listopada w klasie 2a

Powiększ zdjęcie

Obchody 11 listopada  w klasie 2 a.

Czytaj więcej o: Obchody 11 listopada w klasie 2a

EKO KLASA

Powiększ zdjęcie

22 października uczniowie klas pierwszych wzięli udział w warsztatach ekologicznych. 
Dowiedzieli się czym jest kompostownik, jak należy zgniatać butelki, puszki, kartony przed wyrzuceniem. Poznali zasady segregacji śmieci oraz dowiedzieli się jak oszczędzać wodę i prąd.
Teorię zmienili w praktykę, segregując śmieci pod czujnym okiem pana Dominika z MZNK w Jaworznie. Na zakończenie zajęć uczniowie stworzyli własne worki. Dziekujemy Panie Dominiku za przyjęcie zaproszenia oraz wspaniałą eko-lekcje.

Czytaj więcej o: EKO KLASA

Uczniowie klasy 1 b w Fabryce Porcelany w Katowicach

Powiększ zdjęcie

W czwartek, 28 października uczniowie klasy 1 b, wybrali się do Fabryki Porcelany w Katowicach. Tam razem z sympatycznym przewodnikiem, przemierzali bajkową krainę Pana Kleksa. Wspaniałe miejsce, urządzone w ciekawy i przyjazny dzieciom sposób, zachęcało do zabawy. Bajkowe zadania aktywizowały każdego. Ponad 4 godziny trwała nasza podróż, a jak wspaniale bawiliśmy się, pokazują zdjęcia. Polecamy wszystkim zabawę w Bajce!

Czytaj więcej o: Uczniowie klasy 1 b w Fabryce Porcelany w Katowicach

Dzień Postaci z Bajek

Powiększ zdjęcie

5 listopada w naszej szkole uczniowie klas drugich obchodziły „Dzień Postaci z Bajek”. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć , wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. Ten dzień sprawił dzieciom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać oraz jednocześnie przypominał, że każda bajka zawiera morał i mądrość.

Czytaj więcej o: Dzień Postaci z Bajek

Pamiętamy !

Powiększ zdjęcie

Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas szczególny, który skłania nas do wspomnień o zmarłych. Jest czasem zadumy i refleksji, podczas którego na cmentarzach z całymi rodzinami odwiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty, znicze, zapalając ten "płomyk nadziei", wierząc, że już cieszą się oni chwałą w domu Ojca Niebieskiego. Kościół Katolicki w tym dniu oddaje cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje drogę, która ma zaprowadzić ich do świętości. Pamięć o zmarłych towarzyszy ludziom na całym świecie, niezależnie od miejsca i czasu, światopoglądu i religii. Dla jednych czas ten kojarzy się ze zniczem, z grobem bliskich osób, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. Jest to czas, który przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką. Pamiętamy uczniowie klasy 2 a.

Czytaj więcej o: Pamiętamy !

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny - Serdeczna Karteczka

Powiększ zdjęcie

Uczniowie klasy 2a wykonali serdeczną karteczkę dla rolników, sadowników w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Serdeczna Karteczka. Technika wykonanych karteczek to malowanie na firance.

Czytaj więcej o: Ogólnopolski Projekt Edukacyjny - Serdeczna Karteczka

Śniadanie daje moc w klasie 2a

Powiększ zdjęcie

Śniadanie daje moc. Smaczne i zdrowe kanapki wykonane przez drugoklasistów.

 

Czytaj więcej o: Śniadanie daje moc w klasie 2a

Warsztaty profilaktyczne "Ja decyduję - życie i innych szanuje"

Powiększ zdjęcie

Warsztaty profilaktyczne "Ja decyduję - życie i innych szanuje". W naszej szkole w dniach 1-13.10.2021 r. odbyły się warsztaty profilaktyczne prowadzone przez trenera Fundacji Horyzonty - Panią psycholog Jagodę Bester. W ramach spotkań uczniowie klas 4-7 uczestniczyli w III formach warsztatów: I WARSZTAT - dotyczył agresji i przemocy. Uczniowie zastanawiali się czym jest złość? Czy może być ona dobra lub zła? Co można powiedzieć o agresji i jak ją dzielimy? Czym jest przemoc i jej charakterystyka? - Uczniowie odgrywali scenki, analizowali fragment opowiadania/bajki - szukając rozwiązania, jak radzić sobie i co robić, gdy pojawiają sie agresja, przemoc, złość. II WARSZTAT: wskazywał na emocje i uczucia. Uczniowie oglądając film o Misiu, a później rysując "człowieka w deszczu" wskazywali na emocje i uczucia, które można podzielić na przyjemne i nieprzyjemne. Puentą warsztatu, było uświadomienie sobie przez uczniów jak radzić sobie z trudnymi emocjami, co robić i jak pracować by być chronionym. Uczniowie na zakończenie II części mieli za zadanie opracować alfabet złości oraz utrwalić pracę z emocjami (co czujesz? z jakiego powodu? czego potrzebujesz? ). III WARSZTAT: dotykał problematyki uzależnień. Uczniowie zostali zapoznani z symboliką filmu "Nuggets", wskazywali na początki i skutki uzależnienia. Poruszali trudną tematykę współczesnych uzależnień, ale co najważniejsze - szukali sposobów na ich przezwyciężenie. Warsztaty okazały się bardzo owoce, wielu uczniom pomogły poradzić sobie z trudnymi dla nich relacjami, emocjami czy sytuacjami społecznymi. (K. Warzecha)

Czytaj więcej o: Warsztaty profilaktyczne "Ja decyduję - życie i innych szanuje"

Ogólnopolski Tydzień Kariery

Powiększ zdjęcie

 W dniach 18 – 24 października organizowany był Ogólnopolski Tydzień Kariery.

 

W ramach tego przedsięwzięcia zorganizowany był dla klasy I - III  konkurs plastyczny pt. „ Moje hobby początkiem przyszłej kariery zawodowej”.

 

Dziękujemy uczniom za udział w konkursie plastycznym zorganizowanym w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Jury postanowiło nagrodzić 2 prace. Wyróżnieni uczniowie to Wiktoria C. z klasy 3b oraz Filip J. z klasy 1b.  Gratulujemy! 

 

 W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery uczniów młodszych klas mieli okazję dowiedzieć się i zobaczyć na czym polega praca policjanta, fryzjera i dietetyka.

Czytaj więcej o: Ogólnopolski Tydzień Kariery

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Powiększ zdjęcie

Dnia 13 października 2021r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej . Z tej okazji Pani Dyrektor mgr Beata Kadela złożyła życzenia zgromadzonym nauczycielom oraz pozostałym pracownikom szkoły, jednocześnie dziękując za owocną współpracę. Część artystyczną przygotowali wspaniali uczniowie klasy 2a i 2b, których doskonale uzupełnili koledzy z klas 3a, 4b, 5a i 7a. Uczniowie pięknie zaprezentowali poetyckie i muzyczne utwory, czym dali wyraz swojej wdzięczności za wysiłek włożony w przekazywanie wiedzy, wychowanie i przede wszystkim wielkie serce, które bez wątpienia całe grono pedagogiczne oraz pozostali pracownicy szkoły ofiarują im podczas codziennej pracy.

Czytaj więcej o: DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Klasy drugie w na lekcji bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie

Powiększ zdjęcie

7 października uczniowie klas drugich wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie na lekcje biblioteczną z lekturą "Cukierku, Ty łobuzie" Podczas zajęć wykonywali różne zadania dotyczące treści książki. Wszystkim zmaganiom towarzyszyła radosna atmosfera. Drugoklasiści nie mogą się już doczekać następnej lektury. Nie trzeba ich wcale namawiać do czytania. Oni czytają z chęcią, a o to przecież właśnie chodzi. Jak można się domyślać lektura o Cukierku to przebojowa, przepełniona humorem i nietypowymi zwrotami akcji książka bardzo przypadła do gustu naszym młodym czytelnikom.

Czytaj więcej o: Klasy drugie w na lekcji bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie

Światowy Dzień Zwierząt w klasie 2a

Powiększ zdjęcie

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt, uczniowie klasy 2 a również dołączyli do obchodów tego święta.

Czytaj więcej o: Światowy Dzień Zwierząt w klasie 2a

Światowy Dzień Zwierząt w klasie 2b

Powiększ zdjęcie

Światowy Dzień Zwierząt w klasie 2b.

Czytaj więcej o: Światowy Dzień Zwierząt w klasie 2b

Dzień chłopaka w klasach 4

Powiększ zdjęcie

Dzień chłopaka w klasach 4: ciężkie podejście (droga "do" i "z" Galeny), świetna zabawa (kręgle) oraz małe co-nieco (pizza). Było warto!!!

Czytaj więcej o: Dzień chłopaka w klasach 4

Mój dom, moi najbliżsi - scenki w klasie 4b

Powiększ zdjęcie

Scenki klasowe podczs lekcji języka polskiego w wykonaniu klasy 4b  "Mój dom, moi najbliżsi- czym chata bogata, tym rada"  .

Czytaj więcej o: Mój dom, moi najbliżsi - scenki w klasie 4b

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w 2a

Powiększ zdjęcie

1 października uczniowie klasy 2 a obchodzili Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty.

Czytaj więcej o: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w 2a

DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASACH DRUGICH

Powiększ zdjęcie

Z okazji święta Waszego, życzenia wszystkiego najlepszego: Niech każdy dzień dostarcza Wam radości i uśmiech zawsze Wam w sercach gości. Niechaj problemy Was omijają, A wszyscy bardzo Was kochają. Bo jak nikt inny na świecie, Wy na to zasługujecie!

Czytaj więcej o: DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASACH DRUGICH

ZDOLNE UCZENNICE SP4

Powiększ zdjęcie

Ogólnopolska Liga Dzieci i Młodzieży w Ju-Jitsu Sportowym U-8/U-10/U-12/U-14/U-16 nasze wojowniczki zdobyły dzisiaj zestaw złotych medali! Julia, uczennica klasy 2a, 2 złote medale w Ne-waza i Fighting bez 1 fazy. Oliwia uczennica klasy 4a, 1 złoty medal Ne-waza.

Oliwia startowała tylko w jednej kategorii. Po trudnych walkach zdobyła złoto! Julia walczyła 3 walki z tą samą przeciwniczką po przejściu do wyższej kategorii wagowej przegrała 1 walkę ale w 2 kolejnych zrewanżowała się przeciwniczce i ją pokonała! Gratulujemy wszystkim reprezentantom klubu Klub Sportowy Sparta Jaworzno!

Gratulujemy, jesteśmy dumni! 

Czytaj więcej o: ZDOLNE UCZENNICE SP4

ZDOLNE UCZENNICE SP4 cd.

Powiększ zdjęcie

Uczennica klasy 1a Kaja Guja zdobyła 1 miejsce  w XIII Międzynarodowym Turnieju Judo o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom, który odbył się 12 września 2021 roku. Gratulujemy młodej zawodniczce i czekamy na dalsze sukcesy .

Czytaj więcej o: ZDOLNE UCZENNICE SP4 cd.

POWITANIE PANI JESIENI

Powiększ zdjęcie

Uczniowie klasy 2 a powitali jesień. Wykonali w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Sensoryczny Kogel Mogel"matę sensoryczną z darów jesieni. Pani Jesień zawitała do naszej klasy.

Czytaj więcej o: POWITANIE PANI JESIENI

DZIEŃ KROPKI W KLASACH DRUGICH

Powiększ zdjęcie

15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej szkole uczniowie klasa 2a i 2b od samego rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się prezentacja krótkometrażowego filmu na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie pogadanka na temat obejrzanego filmu i odpowiedzi na pytania. Na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część lekcji- prace plastyczne wykonane wyobraźnią naszych uczniów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. To był wspaniały dzień dla nas wszystkich!

 

Czytaj więcej o: DZIEŃ KROPKI W KLASACH DRUGICH

ZDROWE ŻYWIENIE JEST WAŻNE - SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

Powiększ zdjęcie

W poniedziałek 13.09.2021 r. gościliśmy w naszej szkole panią dietetyk Magdalenę Wartałę specjalistę żywienia. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie się i zdrowy styl życia. Zdrowe nawyki żywieniowe i uprawianie sportu pozwolą cieszyć się zdrowiem. Ciekawa prelekcja połączona była z prezentacją piramidy żywieniowej i została przeprowadzone rozmowa na temat prawidłowego odżywiania się. Dzieci podczas spotkania dowiedzieli się jak wygląda dobrze skomponowany pierwszy posiłek, którym jest śniadanie oraz jak ważna rolę odgrywają warzywa i owoce. Dzieci z klasy 2a i 2b uzyskały informacje co powinny zabierać do szkoły na drugie śniadanie i jakich produktów powinny unikać. Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze.Czytaj więcej o: ZDROWE ŻYWIENIE JEST WAŻNE - SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

NASI ZDOLNI UCZNIOWIE

Powiększ zdjęcie

Józio Golonka - uczeń klasy 2a został najlepszym piłkarzem w swojej kategorii wiekowej podczas 6. Memoriału Mirosława Ciołczyka, który odbył się 12 września 2021 r. w Jaworznie. Józio trenuje piłkę nożną w klubie LKS Ciężkowianka. To kolejny sukces naszego ucznia. 29 sierpnia 2021 r. Józio również został najlepszym piłkarzem i strzelcem Memoriału.

Józiowi gratulujemy talentu. Życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej o: NASI ZDOLNI UCZNIOWIE

NASZE ZDOLNE UCZENNICE

Powiększ zdjęcie

Lena Przystaś uczennica klasy 4a zdobyła II miejsce, natomiast Eliza Gładysz uczennica klasy 1b - V miejsce w Ogólnopolskich Zawodach „O złotą maczugę”.
Dziewczynki na co dzień trenują w Akademii Górnika Jaworzno pod okiem Pani Pauliny Koralik. Gratulujemy naszym uczennicom.
Życzymy samych sukcesów!

Czytaj więcej o: NASZE ZDOLNE UCZENNICE

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w klasach pierwszych

Powiększ zdjęcie

Pierwszy września to szczególnie ważny dzień dla uczniów pierwszych klas. W tym roku zostali oni przywitani przez trzecioklasistów bajkowym „egzaminem”. Egzamin został zdany wzorowo ! Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie oraz zostali pasowani na uczniów przez panią dyrektor Beatę Kadelę. Witamy w gronie uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Jaworznie !

Czytaj więcej o: Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w klasach pierwszych

Spotkaniem integracyjne z Rodzicami klasy 2a

Powiększ zdjęcie

Radość, zabawa czyli spotkanie integracyjne rodziców i uczniów klas II a w Parku Angielskim. Właściwie zagospodarowany czas wolny to ruch na świeżym powietrzu, zabawa z rówieśnikami i rodzicami, radość i zdrowie. O tym właśnie mogli się przekonać uczestnicy spotkania integracyjnego uczniów klas II a w dniu 3 września 2021 r. zorganizowanego w ramach realizowanych działań współpracy z rodzicami.

 

Czytaj więcej o: Spotkaniem integracyjne z Rodzicami klasy 2a