Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

Projekt: Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo - autorski program Fundacji   Dbam o Mój Zasięg

 

https://liblink.pl/u2PaAJ2JEG

 

 

Projekt: Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo  - Obrazek 1

Artykuły

Tydzień dbania o relacje

Przejdź do - Tydzień dbania o relacje

Tydzień dbania o relacje

Od 02. 03 do 05.03. 2021r. nasza szkoła aktywnie brała  udział w Tygodniu Dbania o Relacje w ramach programu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo. We pierwszy dzień odbył się Dzień Selfie i Fotobudki .Dzieci z każdej klasy robiły wspólne zdjęcia z koleżankami i kolegami z klasy oraz selfie z wychowawcami. W drugi dzień odbyła się zabawa "Zgadnij Kto To?" Na  fotografiach  z dzieciństwa uczniowie  musieli rozpoznać swoich nauczycieli . Zadanie było bardzo trudne i tylko niektórym dzieciom udało się wytypować wszystkie osoby bezbłędnie. W następnych dnia odbył Dzień Dobrych Słów.  W każdej klasie odbyła się zabawa Tron  Miłych Słów: siedząca osoba na tronie usłyszała w tym dniu mnóstwo pozytywnych, motywujących i miłych słów o sobie. Na świetlicy szkolnej odbywały się gry i zabawy integracyjne. To był bardzo miły tydzień. 

Idą święta, nie o SMS, lecz o kartce pamiętaj

Kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii Idą święta, nie o SMS, lecz o kartce pamiętaj dobiegła końca. Nasza szkoła przystąpiła do programu  po raz pierwszy.  Organizatorem kampanii jest fundacja  Dbam o mój z@sięg we współpracy z którą realizujemy także projekt Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo.
Misją tej akcji jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również - a może nawet przede wszystkim - kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Uczniowie klas 1-3 własnoręcznie stworzyli katrki, które samodzielnie wypisywali, ozdabiali i wysyłali do swoich bliskich i przyjaciół.