WYCIECZKA DO ZOO DO KRAKOWA

16.11.2021 r. uczniowie kl. 4b, 5a i 6a naszej szkoły odbyli wycieczkę do ZOO w Krakowie. Celem wycieczki było zainteresowanie uczestników różnorodnością gatunków świata zwierząt oraz kształtowanie ich świadomości ekologicznej. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Bardzo podobały im się żyrafy i dzikie koty, które zgodnie spacerowały po wybiegu. Podziwiały egzotarium, a także małpy i lamy. Niestety nie widziały w pełnej okazałości panter, gdyż właśnie ucięły sobie poobiednią drzemkę. Za to zachwycały się małymi pingwinkami. Wycieczka do ZOO była bardzo udana. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata (K. Warzecha, M. Grzegorczyk)