Rok szkolny 2020/2021

Artykuły

Zakończenie roku szkolnego

Przejdź do - Zakończenie roku szkolnego

25 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie otrzymali świadectwa od wychowawców w swoich  salach lekcyjnych.  Natomiast świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe oraz podziękowania dla rodziców klas IV - VI rozdała osobiście Pani Dyrektor Beata Kadela na sali gimnastycznej. Został również przyznany tytuł Prymusa Roku, który otrzymał - Beniamin Gnyp z klasy Va.

Dzień Ojca w klasach pierwszych

Przejdź do - Dzień Ojca w klasach pierwszych

Uczniowie klas pierwszych z okazji Dnia Taty przygotowali filmik za co kochają swojego Tatę .


Uczniowie klasy 1 a z okazji Dnia Ojca, który przypada 23 czerwca przygotowali własnoręczne wykonane prezenty oraz wykonali dla swoich ukochanych Tatusiów lapbooki.

 

 

Młodzi zdolni

Przejdź do - Młodzi zdolni
Patrycja Kasrerka , to uczennica kl 4a, która chętnie dzieli się swoją twórczością. Uczennica już może pochwalić się wieloma pracami rysunkowymi i malarskimi. W jej pracach dominują postacie bajkowe, zwierzęce. Patrycja chętnie rysuje i widać,że sprawia jej to przyjemność. Liczymy na więcej równie wspaniałych prac i zapraszamy do galerii prac na stronie szkoły. 

 

W oczekiwaniu na wakacje

Uczennice z klasy 1a na zajęciach rozwijających kreatywność artystyczną wykonały okulary wakacyjne.

 

Wycieczka integracyjna klasy VI a do Parku Angielskiego

Przejdź do - Wycieczka integracyjna klasy VI a do Parku Angielskiego
INTEGRACJA KLASOWA W PARKU ANGIELSKIM. BYLO UPALNIE, ZABAWNIE I SMACZNIE 
SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA KIERUJEMY DO NASZEGO SUPER GOŚCIA P. KASI GACY. DZIĘKUJEMY ZA CZAS, WSPARCIE I SERCE .
(klasa 6a wraz z wychowawcą) 
 
 

Wycieczka integracyjna klasy VI a do Parku Angielskiego

Konkurs: „MIASTO Z PUDEŁKA”

Przejdź do - Konkurs: „MIASTO Z PUDEŁKA”

Konkurs: „MIASTO Z PUDEŁKA” dla uczniów klas I-III szkół podstawowych w Jaworznie, zachęcający do twórczego spojrzenia na miasto Jaworzno, jego architekturę i zabytki dobiegł końca 11.06.2021r.

Udział w nim wzięło 23 uczniów z następujących szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 13.
Konkurs miał za zadanie zachęcić do wykonania „MODELU LUB MAKIETY DOWOLNEGO BUDYNKU, BUDYNKÓW MIASTA JAWORZNA 3D” z surowców wtórnych o maksymalnym rozmiarze 0,5m na 0,5m.

Wpłynęło wiele ciekawych i kreatywnie wykonanych prac. Jury w składzie: dyrektora szkoły podstawowej, kierownika zespołu obiektów kulturalnych MCKiS w Jaworznie oraz nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce zajął:
*Kacper Tomczyk SP5

II miejsce zajęli ex aequo:
*Paulina Zygmunt SP13
*Helena Podyma SP4
*Daniela Grun SP5
III miejsce zajęli ex aequo:
*Natalia Baran SP2
*Agata Kamińska SP4
*Igor Poręba SP13

Wyróżnienia otrzymują:

*Jowita Bartyzel SP4
*Gabriela Jachimowska SP 13
*Paweł Pasek SP 13
Antoni Wołkowicz SP13

Przewidziano również dyplomy i upominki dla wszystkich uczestników konkursu.
Sponsorem nagród jest Wydział Promocji Urzędu Miasta Jaworzna oraz Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaworznie.
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu już w przyszłym roku szkolnym 2021/2022.
Koordynator konkursu :Joanna Chełmecka
 

Wyróżnienia na konkursach pianistycznych

Przejdź do - Wyróżnienia na konkursach pianistycznych
Uczennica klasy 3a Róża Maciejewska uczęszcza do klasy fortepianu Jolanty Jarosz Państwowej Szkoły Muzycznej w Jaworznie dopiero pierwszy rok, a już zdobywa wyróżnienia na konkursach:
* Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny i Kameralny im. Marii Szymanowskiej i Karola Kurpińskiego
* X Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny w Kolbuszowej
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 

Klasa 1a na wycieczce do Amerykańskiego Parku Twinpigs w Żorach

Przejdź do - Klasa 1a na wycieczce do Amerykańskiego Parku Twinpigs w Żorach

10 czerwca uczniowie klasy 1a wybrali się na pierwszą wspólną wycieczkę do Amerykańskiego Parku Twinpigs w Żorach. Było wesoło i kolorowo. Las Vegas, Hawaje a nawet indiańska wioska. TWINPIGS to ponad 50 niesamowitych atrakcji: karuzele, strzelnice, kina 5D, małe zoo, park linowy, i wiele innych. Był to dzień pełen wrażeń, uśmiech dzieci bezcenny.

 

Sukces w Miejskim Konkursie Plastycznym z języka angielskiego " Ilustrate Idioms and Proverbs"

Przejdź do - Sukces w Miejskim Konkursie Plastycznym z języka angielskiego " Ilustrate Idioms and Proverbs"
Beniamin Gnyp, uczeń kl Va otrzymał II miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym z języka angielskiego " Ilustrate Idioms and Proverbs" organizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jaworznie. Zadaniem uczestników było zilustrować idiomy, przysłowia w języku angielskim. Gratulujemy !!!

 

Światowy Dzień Oceanów

Przejdź do - Światowy Dzień Oceanów

8 czerwca, świętujemy Światowy Dzień Oceanów. Z tego powodu ludzie na całym świecie podejmują szereg akcji mających na celu nagłośnienie jeszcze większego wsparcia na rzecz ochrony środowiska morskiego i przyrody z nim związanej. Bez względu na to, gdzie mieszkamy, wszyscy jesteśmy zależni od mórz i oceanów oraz odpowiedzialni za ich stan. To właśnie woda stanowi ok. 70% powierzchni naszej planety. Uczniowie klas pierwszych przyłączyli się do świętowania tworząc kolorowy podwodny świat. Aby dodatkowo zaakcentować ten dzień dzieci ubrali się w kolorze niebieskim . To był wesoły dzień.

 

 

Sukces w IX Miejskim Konkursie Dziecięcym "Jaworek 2021"

Kolejny sukces naszej uczennicy Hania S. uczennica klasy 1a zdobyła 1 miejsce w IX Miejskim Konkursie Dziecięcym "Jaworek 2021"pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna. W tym roku tematem przewodnim konkursu było na ludową nutę. Hania zaśpiewała "Czerwone jabłuszko".
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

9 czerwca Dzień Przyjaciela

9 czerwca Dzień Przyjaciela .Posłuchajcie wypowiedzi uczniów klas pierwszych na temat przyjaźni:

KLASA 5 PRZEDSTAWIŁA INSCENIZACJĘ BITWY POD GRUNWALDEM

Przejdź do - KLASA 5 PRZEDSTAWIŁA INSCENIZACJĘ BITWY POD GRUNWALDEM

31 maja w ramach dnia integracji uczniów odbyła się inscenizacja bitwy pod Grunwaldem. Klasa 5a przygotowała wcześniej kostiumy z tej epoki, przedstawiające rycerzy wojsk krzyżackich, polskich i litewskich. Następnie uczniowie wcieli się w poszczególne postacie historyczne m.in. Wielkiego mistrza krzyżackiego, polskiego rycerza Zawiszę Czarnego czy też Wielkiego księcia litewskiego-Witolda. Pod wodzą Władysława Jagiełły, którym był nauczyciel historii rozegrano poszczególne etapy bitwy. Walka była zacięta i żadna z walczących stron nie chciała odpuścić. Wszyscy bardzo dobrze się bawili,a przy okazji uczyli. A oto zdjęcia dokumentujące to wydarzenie.

 

DZIEŃ DZIECKA W KLASACH 4-6

Przejdź do - DZIEŃ DZIECKA  W KLASACH 4-6

W dniu 1 czerwca klasy 4-6  uczestniczyły  w pokazach gimnastyki artystycznej oraz  tańca współczesnego. Zobaczyły również  pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Chętni uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności jazdy na rolkach, hulajnodze i rowerze. Po pokazach odbyły się zawody sportowe, zakończone uroczystym rozdaniem pucharów dla zwycięskich klas 4, 5 oraz 6.

1 czerwca w klasie 1a

Przejdź do - 1 czerwca w klasie 1a

Dzień Dziecka w Geosferze 1 czerwca uczniowie klasy 1a spędzili na świeżym powietrzu, wzięli udział w warsztatach przyrodniczych w terenie, odbyło się również ognisko klasowe i najważniejszą atrakcją dzieci to zabawy na placu zabaw.

 

Sukces uczennicy klasy 1a w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim

Kolejny sukces uczennicy klasy 1a. Hania Stępniewska zajęła 2 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim "Mówiąc wierszem" z grupy teatralnej Atelier Kultury w Jaworznie.

 

Klasa 4a po powrocie do szkoły

Przejdź do - Klasa 4a po powrocie do szkoły

W związku z powrotem uczniów do szkoły w dniu 31 maja odbyły się zajęcia integrujące zespół klasowy. Pod kierunkiem wychowawcy czwartoklasiści  wykonywali wspólnie plakaty dotyczące promocji szkoły "MOJA KLASA " czy wyrażali swoje emocje "Czuję się" rysując emotki  z podziałem na lekcje zdalne i stacjonarne.  Ponadto uczniowie  z okazji Dnia Dziecka wzięli udział w zabawach grupowych  na dmuchanym zamku.

 NASZA SZKOŁA FAJNA SPRAWA / JEST NAUKA / JEST ZABAWA!

Dzień Rodziny w klasie 1a na Geosferze

Przejdź do - Dzień Rodziny  w klasie 1a na Geosferze

Spotkanie integracyjne Rodziców i uczniów z klasy 1a z okazji Dnia Rodziny na Geosferze.

 

DZIEŃ MATKI W KLASACH PIERWSZYCH

Posłuchajcie za co uczniowie klasy 1a i 1b kochają swoją mamę - z okazji Dnia Matki dzieci podzieliły się swoimi uczuciami.

   

 

Sukces naszej uczennicy w turniejach gimnastycznych

Przejdź do - Sukces naszej uczennicy w turniejach gimnastycznych

Uczennica klasy 3 a Lena Przystaś trenuje gimnastykę  pod okiem pani Pauliny Koralik w Akademii Gimnastyki Górnika Jaworzno. W tym roku już trzy razy startowała w zawodach zajmując wysokie lokaty: 2 miejsce w Turnieju o Złotego Jednorożca Łodygowice 13.03.2021, 5 miejsce oraz tytuł Miss Gracja w turnieju Gracja Spring Cup Ząbkowice Śląskie 15.05.2021 oraz 1 miejsce w turnieju Pasja RG Cup 2021, Parzęczew, 29.05.2021.
Gratulujemy talentu, pasji oraz wytrwałości w treningach oraz życzymy dalszych sukcesów!Sukcesy naszych uczennic w Turnieju Silesian Open w Ju-Jitsu

Przejdź do - Sukcesy naszych uczennic w Turnieju Silesian Open w Ju-Jitsu

SUKCESY NASZYCH WOJOWNICZEK

Nasze najmłodsze uczennice, wywalczyły 2 złote medale i jeden srebrny w Turnieju Silesian Open w Ju-Jitsu .
- Dwa złote medale wywalczyła uczennica klasy 1a - Julia Cieślak - w Ne Waza Gi U10 - 25 kg oraz Fighting bez I fazy - 25 kg
- Srebrny medal zdobyła uczennica klasy 3b - Oliwia Cieślak - w Ne Waza Gi U12 -32 kg
- Dodatkowo Julia Cieślak została najlepszą zawodniczką turnieju w swojej kategorii wiekowej w konkurencji Ne Waza Gi.

   Julii i Oliwii serdecznie GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

ZBIÓRKA NAKRĘTEK DLA CHOREJ JULII- DRUGIE WAŻENIE

10 maja 2021 r. odbyło się drugie ważenie zebranych przez klasy nakrętek. Ważenia nakrętek dokonała komisja w składzie: Kamil Gniłka, Kacper Szarek oraz p.Barbara Zemanek. Oj było co robić! Tym razem zebraliśmy, aż 147,42 kg. Łączna liczba zebranych nakrętek na dzień dzisiejszy jest wprost oszałamiająca i osiągnęła, uwaga - 368,71 kg. Przypominamy, że zgromadzone nakrętki przekazujemy na leczenie chorej Julci. Kolejne ważenie w czerwcu. Nakrętki zbieramy Julci pomagamy.

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ - DZIĘKUJEMY

Ranking klas - II ważenie:
Klasa 1a - 17,92 kg
Klasa 1b - 22,38 kg
Klasa 2a - 25,02 kg
Klasa 2b - 31,56 kg
Klasa 3a - 3,94 kg
Klasa 3b - 26,04 kg
Klasa 4a - 13,86 kg
Klasa 6a - 6,70 kg
Akcja trwa do końca czerwca 2021 r.
Nakrętki podpisane (imię i nazwisko, klasa) przynosimy do wychowawcy.

MÓJ WYMARZONY LIZAK - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

Przejdź do - MÓJ WYMARZONY LIZAK - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

MÓJ WYMARZONY LIZAK - KONKURS


„Konkurs został zakończony!
Każdy został nagrodzony!
Kto nie wysłał niech żałuje!
A kto wygrał niech świętuje!
Na kolejne edycje wszystkich zapraszamy,
a szczęśliwych zwycięzców z radością ogłaszamy!”

PONIŻEJ LISTA OSÓB, KTÓRE WZIĘŁY UDZIAŁ W KONKURSIE. KTO JESZCZE NIE OTRZYMAŁ DYPLOMU Z BILETEM ZAPRASZAMY DO WYCHOWAWCÓW KLAS;

Iga Mikołajczyk
Wiktoria Ciołczyk
Julia Kostarczyk
Nadia Kapica
Hanna Kręcichwost
Natan Moszkowicz
Klaudia Michałek
Natasza Mikołajczyk
Filip Gliniecki
Kamil Gniłka

Ogólnopolski Program Edukacyjny - "Nasza Szkoła i Okolica"

Przejdź do - Ogólnopolski Program Edukacyjny - "Nasza Szkoła i Okolica"

Uczniowie klasy 1 a wzięli udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym "Nasza Szkoła i Okolica". Zadaniem było opisać naszą szkołę, klasę i najbliższą okolicę. Narysować pamiątkowe rysunki oraz wstawić ciekawe zdjęcia.

KLASY 1A I 1B W TRAKCIE MAJOWYCH ŚWIĄT

Przejdź do - KLASY 1A I 1B W TRAKCIE MAJOWYCH ŚWIĄT

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klasy 1a i 1b postanowili w oryginalny i niekonwencjonalny sposób pokazać, że są małymi patriotami i pamiętają o najważniejszych świętach narodowych.

 

PYSZNA MAJÓWKA

Przejdź do - PYSZNA MAJÓWKA

Z okazji MAJOWYCH ŚWIĄT uczniowie klas trzecich wykonali przepiękne i smakowicie
wyglądające potrawy w barwach biało-czerwonych. Wszystkim, którzy przesłali swoje prace dziękujemy za zaangażowanie. Gratulujemy pomysłów. Jesteście SUPER !

Konkurs- " Upcykling, czyli drugie życie odpadów"

Upcykling, czyli drugie życie odpadów, to tytuł konkursu ogłoszonego przez Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie. Zadaniem jest wykonanie najciekawszej i najbardziej pomysłowej pracy upcyklingowej. Warto się postarać, bo na zwycięzców czekają cenne nagrody.
http://mznk.jaworzno.pl/mznk-oglasza-konkurs/

Regulamin konkursu dostępny w linku poniżej:
http://mznk.jaworzno.pl/wp-content/uploads/regulamin-konkursu-1.pdf
 
Konkurs trwa do 31 sierpnia 2021 r.

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU !
 
 

Kolejny sukces naszej uczennicy z klasy 1a

Uczennica klasy 1 a Hanna Stępniewska zajęła 1 miejsce w I Konkursie Piosenki Wiosennej „ Witaj Wiosno”. W konkursie wzięło udział 46 solistów. Gratulujemy oraz dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie życząc dalszych sukcesów 

 

DRUGIE ŻYCIE ODPADÓW

Przejdź do - DRUGIE ŻYCIE ODPADÓW

Czy wiecie, że szklana butelka rozkłada się nawet 4000 lat? A plastikowa butelka do 1000 lat? Z okazji Dnia Ziemi dzieci z klasy 2a postanowiły dać drugie życie śmieciom. Uczniowie wykonali doniczki, wazoniki, świeczniki, pojemniki, organizery na biurko, które zamiast trafić do kosza cieszą i przydają się w życiu codziennym.

AKCJA - DZIEŃ ZIEMI

Przejdź do - AKCJA - DZIEŃ ZIEMI

100-lecie Powstań Śląskich

Pamiętamy!    100-lecie Powstań Śląskich - 1919-1921.
Piosenka nawiązująca do tych wydarzeń w wykonaniu Alicji z klasy 5a.

 

WIOSNA W KLASIE 2B

Przejdź do - WIOSNA W KLASIE 2B
Klasa 2b serdecznie zaprasza do obejrzenia galerii dzieł sztuki! :) Na blogu (link poniżej) prezentowane są prace stworzone przez dzieci, a wśród nich te piękne bociany :)

 
 

AUTOPORTRETY KLASY 3A

Przejdź do - AUTOPORTRETY KLASY 3A
Czy potrafię tylko rysować, czy także oddać swoje charakterystyczne cechy we własnym portrecie? Uczniowie klasy 3a wspaniale poradzili sobie z zadaniem!

 

DZIEŃ ZIEMI

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w klasie 1 a

Przejdź do - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich  w klasie 1 a

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Uczniowie klasy 1a zaprojektowali okładkę swojej ulubionej lub wymyślonej książki.

PLANETY UKŁADU SŁONECZNEGO OCZAMI UCZNIÓW KLASY 3B

Przejdź do - PLANETY UKŁADU SŁONECZNEGO OCZAMI  UCZNIÓW KLASY 3B

Planety Układu Słonecznego 

W ramach zadania dodatkowego uczniowie klasy 3b wykonali modele Układu Słonecznego. Zapraszamy do wirtualnej galerii prac. 

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

Kolejne sukcesy naszych uczniów !

 Mateusz Zastrzeżyński uczeń klasy IIIb - zajął II miejsce, natomiast Aleksandra Błaszak uczennica klasy Ib, III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczny " Świat malowany nitką". 

 Gratulujemy oraz dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie życząc dalszych sukcesów. 

 

PLAKATY Z OKAZJI DNIA ZIEMI W WYKONANIU KLAS IV-VI

Przejdź do - PLAKATY  Z OKAZJI DNIA  ZIEMI W WYKONANIU KLAS IV-VI

Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzono w 1970 roku w San Francisco. Miało to być święto życia i piękna ziemi połączone z propagowaniem ekologicznego trybu życia oraz zwracające uwagę na ekologiczne problemy Ziemi. Rok później ONZproklamowało utworzenie Światowego Dnia Ziemi. Szacuje się, że obecnie w obchodach Dnia Ziemi bierze udział ok. 200 mln osób z ponad 140 krajów.
A jak uczniowie my możemy przyłączyć się do obchodów tego święta? Możemy posprzątać swój pokój albowybrać się z przyjaciółmi do parku i wyzbierać leżące tam śmieci .....albo,wykonać tak jak uczniowie klas 4-6 plakaty promujące czyste środowisko bez śmieci, albo przestrzegające i pokazujące skutki globalnego ocieplenia i globalnego zanieczyszczenia środowiska.

22 KWIETNIA DZIEŃ ZIEMI W KLASACH PIERWSZYCH

Przejdź do - 22 KWIETNIA DZIEŃ ZIEMI  W KLASACH PIERWSZYCH

Uczniowie klasy 1a z okazji Dnia Ziemi wykonali kapelusze z recyklingu natomiast uczniowie z klasy 1b tematyczne prace plastyczno-techniczne. Wszystkie dzieła twórcze były bardzo oryginalne.

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny - Emocja

Uczniowie klasy 1a i 1b w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Emocja wykonali prace plastyczne poruszające temat empatii - moduł IV .

 

 

WIELKANOC

PRACE NASZYCH UCZNIÓW WYKONANE NA CZAS WIELKANOCY :

 

KARTKI WIELKANOCNE KLASY DRUGIE:

 

 KARTKI WIELKANOCNE KLASY TRZECIE:

 

KARTKI WIELKANOCNE KLASA SZÓSTA:

 

PISANKI  KLASA CZWARTA:

Artystyczne twarze w 3b

Przejdź do - Artystyczne twarze w 3b

Abstrakcja, esy-floresy i figury geometryczne. Wcale nie trzeba być artystą, aby namalować obraz. Zapraszamy do obejrzenia galerii prac uczniów klasy 3b. Te piękne dzieła powstały w zaledwie 30 minut na jednej z online-lekcji plastyki.

 

Życzenia wielkanocne od uczniów klasy 1a i wychowawcy

Przejdź do - Życzenia wielkanocne od uczniów klasy 1a i wychowawcy

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy wiosenne życzenia, aby w czas Święta Paschy w Waszych sercach, rodzinach i domach zagościła radość, spokój i wielka nadzieja odradzającego się życia. Życzy klasa 1a z wychowawcą.

 

ŚNIADANIE WIELKANOCNE W KLASIE 1A

Przejdź do - ŚNIADANIE WIELKANOCNE W KLASIE 1A

Tuż przed świętami i przejściem na naukę zdalną 19 marca uczniowie klasy 1 a wraz z wychowawczynią i przy pomocy rodziców przygotowali śniadanie wielkanocne, na którym królowały jajka, babeczki, ciasta, chlebek oraz jajeczka. W nastrój Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wprowadziła wszystkich rozmowa na temat ciekawostek dotyczących tradycji wielkanocnych. Potem odwiedziła nas Pani Dyrektor, która złożyła nam życzenia świąteczne. My również życzyliśmy Pani Dyrektor wesoło spędzonych świąt i mokrego dyngusa. Dziękuję Rodzicom za pomoc w organizacji poczęstunku.

 

Międzynarodowy Dzień Teatru w klasie 1a

Przejdź do - Międzynarodowy Dzień Teatru w klasie 1a

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Uczniowie klasy 1 a w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Serdeczna Karteczka” wykonali karteczki dla aktorów. Wręczyli swoje laurki Grupie Teatralnej „Groszki”. W zamian dostaliśmy piękne nagranie w ramach podziękowań za życzenia i serdeczne karteczki. Dziękujemy!!!!!

 

Światowy Dzień Zespołu Downa

Przejdź do - Światowy  Dzień Zespołu Downa

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, to również Światowy  Dzień Zespołu Downa. Nie jest to przypadkowa data - osoby z tą chorobą w 21 parze chromosomów mają trzy chromosomy, zamiast dwóch. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem: CONNECT przyłącz się! Wspierając to wydarzenie uczniowie naszej szkoły założyli skarpetki nie do pary, jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. Pamiętajmy: że każdy z nas jest inny, a przez to wyjątkowy!

Sukces w miejskim konkursie plastycznym: Symbole Jaworzna

Przejdź do - Sukces w miejskim konkursie plastycznym: Symbole Jaworzna

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 2a Maksymilian Gnyp zdobył III miejsce w miejskim konkursie plastycznym„Symbole Jaworzna". Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Sukces w XIX edycji konkursu Mini Playback Show

Przejdź do - Sukces w XIX edycji konkursu Mini Playback Show

Kolejny sukces naszych uczniów! Dzieci z klasy 2a zajęły III miejsce w XIX edycji konkursu Mini Playback Show organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Zespół wykonał piosenkę "Superhero" Viki Gabor, która wygrała Eurowizję w 2019 roku. W roli Viki Gabor wystąpiła Olga Bojda, tancerze refren piosenki wykonywali w języku migowym. Serdecznie gratulujemy!

WYSTĘP NASZYCH UCZNIÓW

 

 

 

Światowy Dzień Wody w klasie 1 a

Przejdź do - Światowy Dzień Wody w klasie 1 a

Światowy Dzień Wody w klasie 1 a. Woda jest bezcennym surowcem, bez którego niemożliwe jest życie. Uczniowie klasy 1 a włączyli się w obchody Światowego Dnia Wody, który przypada na 22 marca. Uczniowie wykonali eksperymenty z wodą i założyli ubrania w kolorze niebieskim.

POWITANIE WIOSNY

Przejdź do - POWITANIE WIOSNY

          „Witaj wiosno” – powitanie wiosny przez uczniów naszej szkoły.

 W piątek, 19 marca  uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w tradycyjnym obrzędzie pożegnania zimy i powitania wiosny.

Przygotowania do tak ważnego momentu zaczęły się pracami nad wykonaniem tradycyjnej marzanny. Podczas powitania wiosny uczniowie skandowali hasło : „Żegnaj zimo, witaj wiosno!”, a okrzykom tym towarzyszyły dźwięki instrumentów. Dopełnieniem tej uroczystości było spalenie Marzanny.

„Słońce świeci, prószy śnieg.

Tak to właśnie w marcu jest...”

 

Przygoda Kolorowej Skarpetki - projekt edukacyjny Emocja

Przejdź do - Przygoda Kolorowej Skarpetki -  projekt edukacyjny Emocja

Uczniowie klasy 1a i 1b wzięli udział w Przygodzie Kolorowej Skarpetki w ramach projektu edukacyjnego Emocja i wykonali pacynki ze skarpetek.
#SkarperkoweWyzwanie
#MarzenaDziadkowiec
#Projekt_Emocja

 

DZIEŃ MATEMATYKI W KLASIE 1A

Przejdź do - DZIEŃ MATEMATYKI W KLASIE 1A

12 marca uczniowie klasy 1a obchodzili Dzień Matematyki. Dzieci wykonywały różne zadania matematyczne: bingo matematyczne, zegary, termometry, zadania matematyczne z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, gra karciana - wojna. Na zakończenie Dnia Matematycznego każdy uczeń dostał Dyplom za aktywny i twórczy udział w Dniu Matematyki.

 

NARODOWY DZIEŃ GRAMATYKI

Przejdź do - NARODOWY DZIEŃ GRAMATYKI

Uczniowie klas trzecich włączyli się w świętowanie Narodowego Dnia Gramatyki, który obchodzony jest 4 marca. Wychowankowie wykonali pękne lapbooki z częściami mowy, które posłużą w nauce na kolejne lata. Na cześć artystyczną zaprosili aktorzy z klasy 3a.

Światowy Dzień Psa

Przejdź do - Światowy Dzień Psa

9 marca uczniowie klasy 1a obchodzili Światowy Dzień Psa. Jak mówi znane przysłowie, pies jest największym przyjacielem człowieka. Psy to naprawdę niezrównani przyjaciele, którzy nigdy nie zawodzą i zostają z Nami na zawsze. Dzieci z okazji tego święta wykonali prace plastyczne oraz przynieśli na zajęcia fotografie swojego pupila i psie maskotki .

 

Dzień Kobiet w klasie V A

Przejdź do - Dzień Kobiet w klasie V A

 

Prezentacja z okazji Dnia Kobiet dla wszystkich Pań i Dziewczynek od męskiej części klasy 5A

 

 

 

*********  PREZENTACJA Z OKAZJI DNIA KOBIET  *********

 

              PREZENTACJA Z OKAZJI DNIA KOBIET ( Office 365)

 

Mimo zdalnego nauczania "Słodkie uczucia" dotarły do Alicji, Agatki i Oliwii!

Chłopcy z 5A pamiętali o koleżankach z klasy i 8 marca odwiedzili dziewczynki w domach, by wręczyć słodkie upominki i złożyć życzenia. Piękna niespodzianka, wspaniała inicjatywa i moc radości. Życzymy wszystkim tak fajnych chłopaków, jak: Aleksander, Bartosz, Beniamin, Danil, Dominik, Eric, Filip, Kacper, Maximilian, Michał, Nataniel, Oliwier z klasy 5A.

DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

Przejdź do - DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

Pielęgnujmy i szanujmy język rodzimy nie tylko od święta, ale i na co dzień

 21 lutego uczniowie  naszej szkoły  obchodzili Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie.

 Z okazji Dnia Języka Polskiego  klasa III b uczestniczyła w zajęciach z edukacji polonistycznej – uczniowie rysowali kapsułę czasu wraz  z przedmiotami, które  chcieliby zachować dla przyszłych pokoleń;  najmłodsi - w ramach zajęć z  Tresury Pióra -   odpowiadali na pytania : Gdzie ją schowasz?, Kogo upoważnisz do jej otwarcia?, Co do niej zapakujesz?, Za ile lat może być otwarta?

Czytaj więcej o: DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

KARTKA URODZINOWA DLA CHOREJ NA BIAŁACZKĘ DZIEWCZYNKI

Przejdź do - KARTKA URODZINOWA DLA CHOREJ  NA BIAŁACZKĘ DZIEWCZYNKI

KARTKA URODZINOWA DLA CHOREJ DZIEWCZYNKI NA Białaczkę. 4 marca Tosia, bo o niej mowa, kończy 11 lat. Z tej okazji dzieci z całej Polski ślą jej życzenia. Uczniowie klasy 1a również też. Dzieci wykonały piękne kartki urodzinowe z okazji jej święta. Życzymy Tosi szybkiego powrotu do zdrowia.

ZBIÓRKA NAKRĘTEK DLA CHOREJ JULII

1 marca 2021 r. odbyło się pierwsze  ważenie zebranych przez klasy nakrętek. Łączna liczba zebranych nakrętek na dzień dzisiejszy jest wprost oszałamiająca i osiągnęła, uwaga ‼
221,29 kilogramów‼ Zobaczcie jak uwijali się uczniowie poszczególnych klas i jak skutecznie zaangażowali całe rodziny, sąsiadów i znajomych w naszą akcję. Przypominamy, że zgromadzone nakrętki przekazujemy na leczenie chorej Julci. Drugie ważenie już w kwietniu . Nakrętki zbieramy - Julci pomagamy ‼

Innowacja Pedagogiczna "Jaworzno - Moja Mała Ojczyzna"

Przejdź do - Innowacja Pedagogiczna "Jaworzno - Moja Mała Ojczyzna"

Uczniowie klasy 2a i 2b w ramach Innowacji Pedagogicznej "Jaworzno - Moja Mała Ojczyzna" zwiedzali rynek naszego miasta poznając jego historię oraz symbole Jaworzna. Mieli również okazję zobaczyć wystawę plenerową z historycznymi już kopalniami. Celem edukacji regionalnej jest ukształtowanie w uczniach poczucia własnej tożsamości regionalnej, poczucie zakorzenienia człowieka, identyfikacji z bliskim mu środowiskiem, przynależności do konkretnego miejsca, określonej wspólnoty.

DZIEŃ DINOZAURA W KLASIE 1A

Przejdź do - DZIEŃ DINOZAURA W KLASIE 1A

26 lutego uczniowie klasy 1 a obchodzili święto Dnia Dinozaura. Dinozaury fascynują dzieci. Kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i gabarytami.  Skąd się wzięły te olbrzymie kręgowce? Dlaczego wyginęły? Dzień Dinozaura w szkole to świetna okazja do tego, aby wyjaśnić wiele z tych tajemnic.

 

SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Przejdź do - SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Dnia 24 lutego w murach Biblioteki Szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. W zmaganiach brało udział 10 uczestników z klas 2 a i b oraz 3 a i b. Jury pod kierunkiem Pani Dyrektor Beaty Kadeli przyznało następujące nagrody:

 
Czytaj więcej o: SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Wycieczki podczas zdalnego nauczania? Z 5A, to możliwe!

Przejdź do - Wycieczki podczas zdalnego nauczania? Z 5A, to możliwe!

Klasa 5A wraz z wychowawcą odbyła już dwie wycieczki podczas zdalnego nauczania.

Jak to możliwe? A jednak... Uczniowie sami stają się organizatorami i pilotami wycieczek. Samodzielnie tworzą prezentacje multimedialne, w których przybliżają wybrane przez siebie miasta, ich niezwykłe zabytki, przyrodę, historię, ciekawostki.
Celem jest poznanie pięknych zakątków naszego kraju, a przy okazji wszyscy świetnie się bawimy i lepiej poznajemy.

Czytaj więcej o: Wycieczki podczas zdalnego nauczania? Z 5A, to możliwe!

Tajemniczy świat jaskiń!” -konkurs plastyczny

Jaskinie…. piękno ukryte w ciemności. Ta ciemność przyciągała i nadal przyciąga do siebie ludzi chcących poznać i odkryć jej tajemnicę.

Wszechogarniający mrok i ta dziwna cisza i spokój… jakże jest to inny świat od tego na zewnątrz.

Fantastyczne formy skalne w kształcie kolumn, grzybów, chińskich pagod, stalaktyty, stalagmity, pojedyncze komory i kilometry korytarzy, podziemne jeziora i rzeki, kryształowe sale, lodowe pałace, specyficzny, unikatowy, niewystępujący nigdzie indziej  świat przyrodniczy ukształtowany bez dostępu światła słonecznego… wszystko to sprawia,  że jaskinie od zawsze budziły ciekawość zwykłych ludzi i naukowców.

Dawniej pieczary, groty, jaskinie służyły, jako naturalne schronienie dla pierwotnych ludzi, w niektórych kulturach pełniły funkcje sakralne jako miejsca pochówku czy kultowych obrzędów, a nawet spełniały w czasach prehistorycznych rolę…lodówek.

Dzisiaj jaskinie pełnią rolę poznawczą. Dzięki prowadzonym badaniom dostarczają doskonałego materiału archeologicznego, paleontologicznego i botanicznego. W jaskiniach znajdowano kości zwierząt, między innymi mamutów, niedźwiedzi, narzędzia jakich używali ludzie pierwotni, rysunki naskalne.

Czytaj więcej o: Tajemniczy świat jaskiń!” -konkurs plastyczny

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Przejdź do - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 II Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego „Mowa nasza, nasz język jest naszym największym skarbem kulturalnym. Broniąc go, bronimy samej istoty naszej kultury.” J.Iwaszkiewicz Dlatego 22 lutego obchodziliśmy klasie 1 a Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie. Uczniów klasy 1 a czekała niespodzianka z okazji tego święta. Na zajęciach uczniowie pracowali w grupach, gdzie wykonywali różne zadania np. odgadywanie rebusów, wykreślanki, łamigłówki, zadania gramatyczne oraz nie zabrakło łamańców językowych.

 

KONKURSU „STAROPOLSKIM OBYCZAJEM ŻEGNAMY ZIMĘ” DLA UCZNIÓW KLAS I-III

REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU „STAROPOLSKIM OBYCZAJEM ŻEGNAMY ZIMĘ” DLA UCZNIÓW KLAS I-III


I. Organizator:
Szkoła Podstawowa nr 21 im. Kazimierza Wielkiego w Jaworznie, Jaworzno ul. Zwycięstwa 30.
II. Uczestnicy:
Do konkursu zapraszamy uczniów z klas I -III.  Każda szkoła może złożyć do konkursu nie więcej niż 3 prace. Jeżeli prac będzie więcej zostanie przeprowadzony szkolny konkurs w celu wyłonienia 3 najciekawszych prac.
III. Warunki uczestnictwa:
Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie kukły – MARZANNY, z materiałów ekologicznych, recyklingowych (słoma, siano, elementy drewniane, bibuła, papier, tkaniny itp.), o wymiarach od 30 cm do 60 cm maksymalnie.

IV. Termin i miejsce nadsyłania prac:
Pracę należy dostarczyć osobiście do 11 marca 2021 roku na portiernię naszej szkoły, skąd zostaną dostarczone do organizatora konkursu.
Praca powinna zawierać metryczkę z danymi:
• Imię i nazwisko, klasa, szkoła, wiek.
Regulamin oraz karta zgłoszeniowa dostępna pod poniższym linkiem:

https://sp21.jaworzno.edu.pl/art,765,miedzyszkolny-konkurs-plastyczny

Czytaj więcej o: KONKURSU „STAROPOLSKIM OBYCZAJEM ŻEGNAMY ZIMĘ” DLA UCZNIÓW KLAS I-III

AKCJA - EKO ZWIERZAKI

EKO –ZWIERZAKI


Pragniemy zaprosić Państwa i Państwa dzieci do udziału w akcji zbierania opakowań po tuszach z drukarek atramentowych.

Zadaniem dzieci jest przynoszenie pustych tuszów do placówek i wrzucanie ich do specjalnie przygotowanych kartoników wrzutowych. Kartoniki są w każdej klasie nauczania wczesnoszkolnego oraz na korytarzu przy wejściu do szkoły jak i obok gabinetu Biblioteki szkolnej.

Uczymy dzieci zachowań proekologicznych i prospołecznych, wyrabiamy wrażliwość na niedolę bezdomnych zwierząt.

Filmik edukacyjny znajdą państwo pod linkiem:  https://liblink.pl/S7yGPsEX6o

Czytaj więcej o: AKCJA - EKO ZWIERZAKI

BAL KARNAWAŁOWY KLAS PIERWSZYCH

Przejdź do - BAL KARNAWAŁOWY KLAS PIERWSZYCH

11 lutego w Tłusty Czwartek odbył się tak długo oczekiwany przez uczniów naszej szkoły – bal karnawałowy w klasach 1. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną postaci z bajek, filmów, ulubionych bohaterów i nie tylko. Przy dźwiękach muzyki i utworach znanych i lubianych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi przyjaciółmi, a także nauczycielami. Nie zabrakło również okazji do wykonania pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Zabawa umożliwiła dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. 

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

WALENTYNKI 2021 W KLASACH PIERWSZYCH

Przejdź do - WALENTYNKI 2021 W KLASACH PIERWSZYCH

Walentynki 2021 w klasie 1a i 1b.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2021

 
Z OKAZJI ŚWIĘTA  BABCI I DZIADKAuczniowie naszej szkoły przygotowali piękne życzenia, listy,  laurki, piosenki,  prezenty,
które przekazali w tym roku swoim dziadkom w nieco inny sposób...ale pamiętali !
 
 
 
 
Może być zdjęciem przedstawiającym 14 osób, dziecko, ludzie stoją i jedzenie
 
Czytaj więcej o: DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2021

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE - "LEON"

SUKCES NASZCH UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PRZEDMIOTOWYM "LEON - MATEMATYCZNY"

 

Czytaj więcej o: SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE - "LEON"

BOŻE NARODZENIE 2020 W SP4

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE, WYSTĘPY,  GRA NA INSTRUMENTACH,  ŚPIEW KOLĘD I PASTORAŁEK...........

Czytaj więcej o: BOŻE NARODZENIE 2020 W SP4

Konkurs: „BOŻONARODZENIOWA OZDOBA”

Szczegóły konkursu: "Bożonarodzeniowa ozdoba" 

Regulamin konkursu

Czytaj więcej o: Konkurs: „BOŻONARODZENIOWA OZDOBA”

Konkurs - " Tygryski w domu"

Kolejny Tygryskowy superkonkurs startuje! 

Chcę, abyście rozwinęli swoją wyobraźnię i nie nudzili się w domach w czasie jesiennych wieczorów. Nie dajmy się jesiennej chandrze, dostarczajmy sobie wzajemnej motywacji, wsparcia i momentów do poruszenia „szarych komórek”.

Czytaj więcej o: Konkurs - " Tygryski w domu"

Konkurs plastyczny „Anioły są takie ....”.

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Anioły są takie ....”.

Czytaj więcej o: Konkurs plastyczny „Anioły są takie ....”.

11 listopada w SP4

Narodowe Święto Niepodległości w SP4

 

 
 
 
 

Nasi uczniowie śpiewający hymn narodowy:

Patrycja i Zuzanna  z klasy 4a, oraz Beniamin z klasy 5a

 
 
 

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY - plastyczno- techniczny „SERDECZNA KARTECZKA”.

Przejdź do - OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY - plastyczno- techniczny „SERDECZNA KARTECZKA”.
Uczniowie klas 1a, 1b biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym- plastyczno- technicznym „SERDECZNA KARTECZKA”.
Głównym celem projektu jest wykonanie kartek okolicznościowych, dzięki którym kształtujemy w dziecku postawy społeczne. Kartki są przekazem życzliwości, empatii, szacunku. Poprzez pokazywanie różnych technik rozwijamy aktywność twórczą i kreatywną dziecka. W poszczególnych miesiącach dzieci będą wykonywać kartki dla „Bohatera miesiąca”. W październiku dzieci wykonały piękne kartki dla Policjantów , Strażaków  oraz Pielęgniarek .

Projekt "Szkoła na widelcu"

Przejdź do - Projekt "Szkoła na widelcu"

Uczniowie klas 2a i 2b  w ramach projektu "Szkoła na widelcu" poznali naturalne sposoby zachowywania wartości odżywczych w warzywach . Zimą gdy nie ma świeżych warzyw i owoców można sięgnąć po przygotowane jesienią przetwory Dzięki marynowaniu lub kiszeniu możemy dostarczać do organizmu witaminy przez cały rok. Była to świetna okazja do wypróbowania nowych smaków.

Międzynarodowy Dzień Mydła w SP4

Przejdź do - Międzynarodowy Dzień Mydła w SP4

15 października to Międzynarodowy Dzień Mydła . Uczniowie klasy 3a uczcili ten dzień własnoręcznie wykonując mydełko. Dowiedzieli się jak powstaje mydło z aleppo, a następnie samodzielnie zrobili swoja "kostkę". Baza glicerynowa daje nieograniczone możliwości odlewanie, barwienie i perfumowanie mydła było wielka zabawą, którą bardzo chętnie powtórzymy! Pamiętajcie, że w czasach COVID-19 należy myć ręce jak najczęściej, oczywiście przy użyciu mydła i ciepłej wody!

Wspomnienie Jana Pawła II

Przejdź do - Wspomnienie Jana Pawła II
Dnia 16.10.2020 r.  w naszej szkole odbyło się przygotowane przez Panią Katechetkę i młodzież szkolną - Wspomnienie Jana Pawła II.
Co robisz, gdy czujesz zagrożenie ❓ Biegniesz do mamy i wołasz: „Ratunku❗️” Papież robi to samo, tylko że nigdzie nie musi drałować. TOTUS TUUS MARYJO‼️
Papież wskazuje na Maryję, przez Maryję do Jezusa. Jezus (porównanie do lokomotywy) ma moc potrzebną nam do czynienia dobra, pod warunkiem, że jesteśmy z Nim połączeni (wagoniki przypięte do lokomotywy). Chórek ze scholi przypomniał nam piosenki o Ojcu świętym. Pani Katarzyna Warzecha swoim pięknym wykonaniem piosenki o życiu Maryi i Jezusa wprowadziła nas w bogate przeżycia. Do zobaczenia za rok!

Ogólnopolska Akcja -"Pola Nadziei"

Przejdź do - Ogólnopolska Akcja -"Pola Nadziei"

Jaworznickie Stowarzyszenie Hospicjum Homo-Homini im. Św. Brata Alberta po raz 23 przystąpiło do ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. 7 października na terenie miasta pojawili się wolontariusze hospicjum, którzy akcję tę rozpoczęli. W posadzenie 2300 żonkilowych cebul w tegorocznej edycji akcji zaangażowali się min. młodzi wolontariusze z naszej szkoły.

XXIII edycja akcji Pola Nadziei w Jaworznie

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny: „Żołnierz w jesiennym kamuflażu”

Pierwszy sukces w nowym roku szkolnym 2020/2021 
Uczeń klasy 3b - Natan Moszkowicz wywalczył III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie 
Plastycznym „Żołnierz w jesiennym kamuflażu”, 
zorganizowanym przez KLUB 16 BATALIONU POWIETRZNODESANTOWEGO W KRAKOWIE. 
Natan - Gratulacje! 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział w konkursie.
Życzymy samych sukcesów. 

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny - Serdeczna Karteczka

Klasy 1 i 2 biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym
Serdeczna Karteczka. Głównym celem projektu jest wykonanie kartek
okolicznościowych, dzięki którym kształtujemy w dziecku postawy
społeczne. Kartki są przekazem życzliwości, empatii, szacunku. Poprzez
pokazywanie różnych technik rozwijamy aktywność twórczą i kreatywną
dziecka.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „Mój wymarzony lizak”

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM 
„Mój wymarzony lizak”.

Każdy uczestnik konkursu za wykonaną pracę otrzyma pamiątkowy dyplom
i bezpłatny bilet wstępu do Muzeum Lizaka ‼
Ponadto w trzech kategoriach wiekowych zostanie przyznana Nagroda Główna, tj.:
Bezpłatny wstęp całej grupy/klasy Laureata konkursu do Muzeum Lizaka, połączony
z wyrobem własnych lizaków oraz obiadem w restauracji „u Schabińskiej”.
Prace konkursowe należy dostarczyć do 04.12.2020r. do wychowawców klas. 
Prace konkursowe zostaną nadane do organizatora 
konkursu w paczce zbiorczej. Koordynator konkursu p. Barbara Zemanek. 

Szczegóły w Regulaminie konkursu dostępnym na stronie: www.uschabinskiej.pl/muzeum-lizaka/konkurs/
....................................................................
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie

„XXIX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Kalendarz GOK 2021”

Zapraszamy do udziału w „XXIX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Kalendarz GOK 2021”.
Prace konkursowe należy dostarczyć do 23 października 2020r. do koordynatora konkursu - Barbary Zemanek. Prace konkursowe zostaną nadane do organizatora konkursu w paczce zbiorczej. 

 

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny - Serdeczna Karteczka

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny: „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

Nasi uczniowie klasy 1a, 1b biorą udział w Międzynarodowym Projekcie “Piękna nasza Polska cała”Celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci.

Poprzez realizację zadań tematycznych uczniowie  poznają historię państwa polskiego, jego symbole narodowe, tradycje, zwyczaje czy obrzędy ludowe. Działania projektowe będą też okazją to do tego, by budzić wśród najmłodszych i ich rodzin poczucie tożsamości narodowej i regionalnej, dumy z bycia Polakiem a także do wzmacniania więzi z rodzicami i integracji placówek oświatowych z terenu całej Polski.

Czytaj więcej o: Międzynarodowy Projekt Edukacyjny: „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny: “EMOCJA”

Bierzemy udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym - “Emocja”.
Nasi uczniowie z klasy 1a, 1b  biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym “Emocja” wspierającym rozwój społeczny oraz emocjonalny dzieci i młodzieży. 

 

Czytaj więcej o: Międzynarodowy Projekt Edukacyjny: “EMOCJA”

NOWY ROK SZKOLNY

Przejdź do - NOWY ROK SZKOLNY

1 września 2020 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021. Uczniowie klas drugich serdecznie powitali swoich najmłodszych kolegów z klasy I a, I b Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaworznie. Życzyli im dużo radości z codziennej podróży w cudowny świat nauki oraz wielu przyjaciół. Najmłodsi pięknie wyrecytowali wiersze oraz przeprowadzili test na przyszłego ucznia. Następnie odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów. Pani Dyrektor przy pomocy wielkiego ołówka dokonała pasowania na ucznia naszej szkoły. W tej szczególnie uroczystej chwili przejęci byli nie tylko sami pierwszoklasiści, ale przed wszystkim ich Rodzice. Na pamiątkę tej uroczystej chwili uczniowie otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkim nauczycielom wielu sukcesów, wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów, a Rodzicom powodów do dumy z ich pociech. Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się do swoich sal na pierwsze spotkanie ze swoimi wychowawcami.