Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia 2023/2024

Wydarzenia 2023/2024

Artykuły

PIERWSZY WYDRUK Z DRUKARKI 3D

Przejdź do - PIERWSZY WYDRUK Z DRUKARKI 3D

Piramida Kukulkana to pierwszy wydruk z drukarki Omni3D w roku szkolnym 2022/2023. To nie pomyłka. W listopadzie 2022 r. na szkoleniu z jej obsługi zaproponowano, by trafił na ręce Pani Dyrektor. Tak też się stało. Nastąpiło to jednak nieco później, czyli tuż przed wakacjami, by Dyrekcja choć na sekundę mogła pomyśleć o odpoczynku (choćby w Meksyku, gdzie stoi ta piramida) po gorącym okresie kończącym pracowity rok. Dzisiaj zdjęcie z tego faktu.

Wizyta w Alpakarni

Przejdź do - Wizyta w Alpakarni

20 września uczniowie klasy 1a, 1b,2b, 4 a wybrali się na wycieczkę do Alpakarni w Poczesnej. Najważniejszym celem wyjazdu było bliższe poznanie alpak.To egzotyczne, przemiłe zwierzęta, cenione choćby ze względu na wełnę oraz dobre relacje z człowiekiem, a szczególnie z dziećmi. Ich spokój i delikatne usposobienie poprawiają samopoczucie, uspokajają i powodują rozluźnienie. Uczniowie mieli możliwość karmienia i dotykania zwierząt. Niezwykłą atrakcją okazał się także wielbłąd Karol, który wdzięcznie pozował do zdjęć i z niesamowitą gracją pochłaniał karmę Oprócz alpak i wielbłąda, uczniowie mogli spotkać także kozy, kangury, barana, oraz zebrę i osła. Następnie uczestniczyli w warsztatach plastycznych . Z pomocą pani przewodnik tworzyli sylwetkę alpaki z gliny. Dzieła te będą ich największą pamiątką po ciekawej wycieczce.   I.Dzierwa, K.Wolny-Knapik, A. Chełmecka,M. Kuźma

MATEMATYCZNY DZIEŃ KROPKI

Przejdź do - MATEMATYCZNY DZIEŃ KROPKI
 
 
15 września uczniom mającym lekcje w sali nr 4 towarzyszył motyw kropki. Międzynarodowy Dzień Kropki został ustanowiony 15 lat temu. Jego przesłaniem jest, że każdy z nas, bez względu na wiek, ma jakiś talent. Ten dzień ma zachęcić do jego odkrywania oraz dodać odwagi, by pokazywać go światu. 
Klasy czwarte poznały Square it! czyli układały kwadraty stawiając punkty w kropkowanym polu. Grę można znaleźć pod linkiem:
Tak ich wciągnęło, że pracowali z nią również na przerwie. Klasy piąte i szósta b wyczarowały odpowiednio żaglówkę i obiekt latający łącząc odcinkami na kropkowanej planszy wskazane punkty.
Dodatkowo uczniowie klasy 4a w tym dniu byli cali w kolorowych kropkach. Dlatego i na gdd kodowali z kropkami.

Dzień Kropki w klasach I-III

Przejdź do - Dzień Kropki w klasach I-III

15 września klasy I-III obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów, pasji.

CZWÓRKA ICH PRZEZNACZENIEM

Przejdź do - CZWÓRKA ICH PRZEZNACZENIEM
 
 
Czwartego września klasa czwarta "a" w sali numer cztery siedząc w czterech rzędach rozpoczęła nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej nr ... Oczywiście cztery! Pierwsze wspólne zdjęcie przed czterema sowami. Pierwsze wspólne rozpoczęcie z Panią Dyrektor w gronie klas 4-8.
Na pierwszych zajęciach z wychowawcą uczniowie szybciutko wypełnili walizkę swoimi wakacyjnymi wspomnieniami i pamiątkami. Tych było duuużo więcej niż cztery (dokładniej: wielokrotność czwórki).

Piórem czy klawiaturą

Przejdź do - Piórem czy klawiaturą

Klasa 2a uczestniczyła w warsztatach "Piórem czy klawiaturą?" w Muzeum Miasta Jaworzna, podczas których prócz wysłuchania historii piśmiennictwa, obejrzenia prezentacji multimedialnej, miała okazję pisać prawdziwym gęsim piórem. Było to niezwykle ciekawe doświadczenie i wcale nie takie proste…

Wakacje z Matzoo

Przejdź do - Wakacje z Matzoo

Nasz wakacyjny projekt „Wakacje z Matzoo 2023” dobiegł końca. Wszystkim Uczestnikom gratulujemy podjęcia wyzwania. Szóstki z matematyki wpisane. Dziękujemy Wam za udział i mamy nadzieję spotkać się znów za rok. matzoo.pl

"O psie który jeździł koleją"

Przejdź do - "O psie który jeździł koleją"

7 września klasy trzecie wybrały się doMultikino Polskaa w Jaworznie  na fantastyczny film „O psie który jeździł koleją”.  Była to wzruszająca opowieść  o sile przyjaźni,  miłości oraz o tym, że internet,  nie służy tylko do rozrywki,  ale również do szczytnych celów . Wszyscy uczestnicy  z zapartym tchem przyglądali się zmaganiom głównych bohaterów, a zakończenie filmu daje wiarę na lepsze jutro.  Teraz czas na lekturę. 

PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Przejdź do - PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Dzień 4 września 2023 r. na długo pozostaną w pamięci tegorocznych pierwszoklasistów oraz ich rodziców. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości ślubowania. Z tej okazji przedstawili program artystyczny wraz z koleżankami z klas drugich. W podniosłej atmosferze, w obecności pani Dyrektor, na sztandar szkoły uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani Dyrektor dokonała pasowania na ucznia. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom. Wszystkim nowym uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów w nauce.