Wizyta klas 3 w Straży Pożarnej w Jaworznie

W dniu 2 września 2022 uczniowie klas 3 wybrali się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Jaworznie. Celem wycieczki było poznanie specyfiki pracy strażaków, zapoznanie z wyposażeniem wozu strażackiego oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania się w miejscach publicznych. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Przy okazji utrwaliły numer telefonu do Staży Pożarnej 998 i numer alarmowy 112.Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki. Dzieci mogły go z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Wszyscy uczestnicy wycieczki mogli się poczuć jak prawdziwi strażacy, przymierzając hełm strażacki. Po wizycie w straży dzieci dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami. Ta wizyta z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów. Bardzo serdecznie dziękujemy strażakom za miłe i życzliwe spotkanie.