Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM)

Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaworznie przyłączyła się do obchodów XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. 7 i 10 października br. obecni uczniowie klas 4 - 8 wypełnili krótki test w wyznaczonym czasie.

Każdy kto rozwiązał go bezbłędnie i zastosował się do ustalonych reguł otrzymał Order lub/i Certyfikat Mistrza Tabliczki Mnożenia. Osoba, która uczyniła to w najkrótszym czasie w swojej klasie dodatkowo została nagrodzona upominkiem.

Oto lista naszych Mistrzów:

w kl. 8a - Filip Czosnek,

w kl. 7a - Nataniel Derdziuk,

w kl. 6a - Ksawery Herman,

w kl. 5b - Maksymilian Kwiatkowski,

w kl. 5a - Julia Kostarczyk,

w kl. 4b - Filip Jaros,

w kl. 4a - Maria Krupnik,

w kl. 1b - Lena Krupnik.

Tak, tak - to nie jest pomyłka. Lenka również wzięła udział w zmaganiach, bo tabliczkę mnożenia świetnie zna. Wypełnienie całego testu zajęło Jej 20 sekund. Żeby się nie nudziła do końca wyznaczonego czasu (5 minut) dostała zadanie, w którym mnożyła i kodowała. Pięknie odwzorowała litery pisane. A hasło (mistrz tabliczki mnożenia) pomogliśmy Jej odczytać.

Nagrodzonym uczniom i uczennicom serdecznie gratulujemy!

Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają - to druga część obchodów tego święta. Uczniowie przepytali również wybranych przez siebie nauczycieli lub pracowników administracji i obsługi szkoły ze znajomości tabliczki mnożenia. Dorośli znają tabliczkę mnożenia :) Również mogą się pochwalić Certyfikatem Mistrza Tabliczki Mnożenia.

Trening czyni mistrza. Komu się w tym roku nie udało ma cały rok, by wytrwale ćwiczyć tabliczkę mnożenia i swoich sił spróbować w XIII ŚDTM.

Dziękujemy za włączenie się w akcję wszystkim uczestnikom, a także tym nauczycielom, którzy pomogli w jej przeprowadzeniu.