Ciekawe spotkanie w klasie 3a

W piątek 21 października gościliśmy w naszej klasie niezwykłego gościa. Uczniowie klasy 3a spotkali się z żołnierzem z Jednostki Wojskowej 18 Batalion Powietrznodesantowego w Bielsku Białej, z Panem Tomkiem, tatą Mai Juźkiewicz. Pan wojskowy w bardzo ciekawy sposób opowiedział naszym podopiecznym, na czym polega jego praca, czym zajmują się żołnierze oraz jak trudna i ważna jest ich służba dla Ojczyzny. Dzieci dowiedziały się również, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Pan Tomek zaprezentował także różne elementy umundurowania oraz zawartość plecaka żołnierskiego. Uczniowie mieli okazję przymierzenia hełmu, kamizelki taktycznej do noszenia różnych przedmiotów, słuchawek, oraz maski przeciwgazowej. Rozmawiały również o samolotach i pojazdach niezbędnych na poligonie i innych sytuacjach. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści naszego gościa i zadawały wiele pytań. Wizyta Pana żołnierza była bardzo ciekawa. Na pewno na długi czas pozostanie w pamięci naszych uczniów.