DNI BEZPIECZNEGO INTERNETU 2023

W miesiącu lutym były obchodzone w naszej szkole  Dni Bezpiecznego Internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Co roku w miesiącu lutym odbywają się różne uroczystości związane z tym dniem w Polsce i na całym świecie.

W tym roku podczas lekcji informatyki uczniowie poznawali  bliżej tematykę dotyczącą różnych zagrożeń płynących ze źródeł internetowych. Uczestniczyli
między innymi w projekcji filmów, pokazie prezentacji, pogadankach, wypowiadali się pisemne i ustnie na temat: hejtu, cyberprzemocy, stalkingu, kradzież danych osobowych, niebezpiecznych znajomości, uzależnienia od Internetu.  Bardzo bogatym źródłem inspiracji  wykorzystanym na lekcjach były materiały  edukacyjne: Polskiego Centrum Programu Safer Internet: saferinternet.pl; Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę: edukacja.fdds.pl; NASKu: akademia.nask.pl i it-szkola.edu.pl.
Uczniowie starszych  klasy przygotowywali plakaty graficzne, tworzyli prezentacje multimedialne, młodsi rysowali postacie z serii kreskówek "Sieciaki".
Klasa 2a uczestniczyła w lekcji online: "Bądź bezpieczny w Internecie". Uczniowie między innymi  tworzyli swoje avatary. Lekcja była zorganizowana przez Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog.
Klasa 3b również brała czynny udział w lekcji online: "Sieciaki - poznaj bezpieczny Internet" zorganizowanej przez Polskie Centrum Safer Internet.
Wśród prac wykonanych przez uczniów na wyróżnienie zasługują:
- prezentacje: Radka Jakóbika z klasy 8a ,Weroniki Urlich z  klasy 8a, Nataniela Derdziuka z klasy 7a, Jowity Bartyzel z klasy 4b oraz Alicji Drab z klasy 4b,
- plakat graficzny: Natana  Moszkowicza z klasy 5b
- rysunki graficzne do opowiadań "Sieciaki" Stanisława Draba z klasy 1b, Leny Krupnik z kasy 1b oraz Stanisława Jagielskiego z klasy 1a.

Podczas zajęć okazało  się, że wszyscy nasi uczniowie wiedzą,  jakie są zagrożenia internetowe i jak się przed nimi chronić.