ŚWIĘTO LICZBY PI

Między Krystynami (13 marca) i Patrykami (17 marca) swoje święto obchodzi liczba pi. Czternastego marca uczniowie klas mających matematykę w sali nr 4 byli gośćmi u tej pi-ęknej liczby. Nawet niektórzy uczniowie klasy, która wtorki ma stracone (bo nie ma w planie lekcji matematyki), przyłączyli się na przerwach do świętowania. Uczyniło to również trzech uczniów klasy 7a, którzy przyszli w środę na poranne zajęcia gdd. Klasy czwarte dowiedziały się o istnieniu liczby pi i na jej cześć wykonały agamografy. Patrząc pod różnym kątem można zobaczyć raz wizerunek pi, a raz przybliżenie liczby pi do dwóch miejsc po przecinku.
Klasa szósta zmierzyła się z krótkim testem sprawdzającym umiejętność czytania tekstu ze zrozumieniem. Oj, było ciężko! Aby nagrodzić trud rozwijania tej ważnej umiejętności, dostali wyzwanie z wykorzystaniem wyłącznie cyfr 3, 1 i 4 (ma to chyba jakiś związek z liczbą pi).  Piąta i siódma klasa ścigała się parami w najszybszym wyturlaniu kolejnych cyfr rozwinięcia dziesiętnego do czterech cyfr po przecinku. Potem mieli deser - ciasto z pi. Nie, nie do zjedzenia. Do ułożenia! Przydatna przy tym była cierpliwość, gdyż zdarzało się, że do ośmiu pasujących elementów, ostatni nijak nie pasował.