WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

W dniu 14 kwietnia 2023 r. odbyły się warsztaty profilaktyczne dotyczące tematyki papierosów i e-papierosów. Warsztaty zostały przeprowadzone przez pracownika Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Jaworznie p. Justynę Więcławek. Udział w przeprowadzonych warsztatach brali uczniowie klasy 8. Warsztaty miały na celu przeciwdziałanie uzależnieniom wśród młodzieży, rozbudzenie świadomości na temat szkodliwości palenia, a także negatywnego wpływu na zachowanie i życie młodzieży. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się ćwiczenia z alkogoglami i narkogoglami ukazujące wpływ substancji psychoaktywnych na ośrodkowy układ nerwowy, a doświadczenie z papierosem pokazało wpływ nikotyny na nasze płuca. Mamy nadzieję, że kolejne warsztaty dla pozostałych klas-już niedługo:) (K. Warzecha)