Banknot 1 000 zł z wizerunkiem Kopernika trafił do obiegu z okazji Tysiąclecia Państwa Polskiego.
Fabryka Cukiernicza "Kopernik" w Toruniu od XVII w. produkuje pierniki.
Centrum Nauki Kopernik w Warszawie wzbogaciło się w tym roku o humanoidalnego robota żywo podobnego do Mikołaja Kopernika.
Torunianka, absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, opracowała dobble ze słynnym patronem uczelni.
Zarówno uczniowie kl. 7a na gdd, jak i uczniowie kl. 2b na świetlicy, mieli możliwość zagrania w tę grę. Poznali też nieco ciekawostek. Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię - to wiedzą niemal wszyscy. Ale dlaczego na niektórych portretach Kopernik trzyma w dłoni konwalię? Bo był z wykształcenia lekarzem i to ten kwiat był w dawnych wiekach symbolem medycyny. Kopernik był też prawnikiem, kanonikiem, ekonomem, a w wolnych chwilach astronomem.
W lutym świętowaliśmy 550 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, a w marcu 480 rocznicę pierwszego wydruku dzieła De revolutionibus. Z tej okazji klasa 7a pod czujnym okiem pani Marioli Wilkosz-Owczarek przygotowała również gazetkę o tym wielkim człowieku.
Trwa Rok Kopernika. Formy upamiętnienia człowieka o tak szerokim spektrum zainteresowań są różne. 7 czerwca br. w Krakowie odsłonięto pomnik Kopernika (w tym mieście studiował). 22 czerwca br. w plenerze na Wawelu będzie wystawiony musical "Kopernik", którego premiera miała miejsce we Fromborku - kilkadziesiąt metrów od krypty, w której astronom został pochowany, i to w 480. rocznicę jego śmierci (21 maja). Kto nie zdąży, to od 1 października ten musical będzie można oglądać na Dużej Scenie Opery Krakowskiej. Może ktoś zechce zobaczyć.
I jeszcze jedno. Tomasz Rożek z "Nauka. To lubię" szuka następców Mikołaja. Więcej informacji o Nowych Superbohaterach pod linkiem: